berns, mikrofons
Foto: PantherMedia/Scanpix
Lielbritānijā atsevišķas publiskās "bērnistabas", kurās mazuļi tiek nodoti speciālistu uzraudzībā, kamēr viņu vecāki devušies daba darīšanās, pieprasa lielāku atalgojumu nekā valsts elitārākās skolas.

Viena no dārgākajām šāda veida "bērnistabām" izmaksā 42 000 mārciņu gadā, kamēr bērna mācīšanās vienā no labākajām Lielbritānijas internāttipa skolām, piemēram, Čārterhausā, salīdzinoši izmaksā 30 574 mārciņas gadā.

Tādējādi augstās izmaksas laikā, kad valsts un pasaules kopējā finansiālā situācija nav stabila, likušas šim pakalpojumam zināmā mērā kļūt luksus preci, ko daudzas ģimenes vairs nevar atļauties, informē ikgadējais Bērnu aprūpes, Ģimenes un Vecāku institūta publicētais ziņojums.

Tā pārstāve Ananda Šakla teikusi: "Bērnu aprūpe strādājošām ģimenēm ir tikpat būtiska nepieciešamība kā ēdiens un siltums. Šobrīd vecākiem, īpaši mātēm, kļūst arvien sarežģītāk vienlaikus strādāt un audzināt bērnu, tādējādi radot draudus pienācīgai bērnu aprūpei."

Tāpat paziņojumā uzsvērts, ka gada laikā nodokļi šai jomā pieauguši par deviņiem procentiem, un tādējādi pilna laika "bērnistaba" nu maksā no 11 000 līdz 14 000 mārciņu gadā.

Savukārt nepilna laika bērnu aprūpes centri, kas darbojas divdesmit piecas stundas nedēļā, kļuvuši par 6,6 procentiem dārgāki un izmaksā 103,96 mārciņas nedēļā.

Daudzi vecāki maksā aptuveni 4000 mārciņu gadā par bērnu nodarbināšanu dažādos pulciņos, tādējādi aizpildot to laiku pēc mācībām skolā. Tai pat laikā ģimenes brīvdienas Floridas Disnejlendā, ieskaitot lidmašīnas biļetes, izmaksātu mazāk par 3 000 mārciņu.

Izvērtējot šos faktus, speciālisti nonākuši pie slēdziena, ka Lielbritānijā šobrīd valda "bērnu aprūpes krīze", un, lai to risinātu, paredzēts daļēji pazemināt publisko "bērnistabu" honorāru, tā pakāpeniski samazinot vecāku izdevumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!