Vai tev patiešām ir jāstrādā?
Vairums sieviešu, kā arī vīriešu strādā finansiālās labklājības, kā arī veselības aprūpes dēļ, un šie temati ir tabu ikvienam, kurš nav konkrētās ģimenes loceklis, uzsver speciālisti. Tādējādi privātu jautājumu uzdošana par ienākumiem un to nepieciešamību gluži vienkārši nav attaisnojama.
Tāpat pašapliecināšanās savā profesijā ir būtisks sieviešu pašapziņas faktors, un, veiksmīgi menedžējot ģimenes dzīvi ar savu karjeru, likumsakarīgi tiek veicināta sievietes izaugsme, kas ietekmē arī bērnu audzināšanu.
Vai tevi neuztrauc tas, ka neesi saviem bērniem līdzās, kad viņiem tas varētu būt nepieciešams?
Satraucoties par mātes bezatbildību pret saviem bērniem, liedzot viņiem vajadzīgo atbalstu, jāatceras, ka vecāku pienākumus nav jāuzņemas tikai sievietēm, kā arī ir ieteicams atrast vēl kādu uzticības personu, pie kuras bērns var griezties problēmu gadījumā.
Nereti par tādām var kļūt tuvākie radinieki, piemēram, krustmāte vai onkulis, tādējādi paplašinot to cilvēku loku, uz kuriem bērns var paļauties, liekot viņam justies pasargātam un mīlētam.
Vai esi dzirdējusi par pētījumu, kurā analizēti strādājošo mammu bērni?
Teju katra māte pazīst kādu cilvēku, kam labpatīkas citēt dažādu noslēpumainu pētījumu datus, komentējot un kritizējot to bērnu uzvedību, kuru mātes nododas arī saviem profesionālajiem pienākumiem.
Tomēr to, kas bērnam nepieciešams, vislabāk jūt un zina viņa mamma, nevis cilvēks, kurš nav saistīts ar konkrēto ģimeni. Tādēļ pirms sevis šaustīšanas par nepareizu prioritāšu izvēli savā dzīvē atceries, ka pieeju bērnu audzināšanā katrai ģimenei ir atšķirīga, tomēr nebūt ne nepareiza!
Drošvien ir patīkami atpūsties no saviem bērniem
Darbs ir mātes iespēja koncentrēties uz savu izaugsmi, nevis nekā nedarīšanas izbaudīšana. Tāpat ne katrai sievietei ir iespēja darboties jomā, kas ir tuva sirdij - nereti konkrētās profesijas izvēli nosaka tās atalgojums.
Šai sakarā ir vērts atcerēties, ka arī darba laikā sieviete joprojām paliek tā pati mīlošā un gādīgā māte, kura raizējas par savām atvasēm.
Ja jau tu strādā no mājām, tad kāpēc tev nepieciešama aukle?!
Cilvēki bieži vien kļūdaini pieņem, ka atrodoties mājās, sievietes spēj vienlaicīgi nodoties rūpēm par savu bērnu, spēlējoties ar viņu, kā arī strādāt.
Patiesībā tā ir raušanās uz pusēm, un teju katra māte varēs apstiprināt, ka tādējādi burtiski krītas darba produktivitāte, kā arī būtiski zūd kvalitāte tam laikam, kas tiek pavadīts ar bērnu.
Šo iemeslu dēļ ieteicamākais variants ir noalgot cilvēku, kuram bez raizēm vari uzticēt savu bērnu, un noteiktu laiku dienā koncentrēties tikai uz tiešajiem darba pienākumiem, tādējādi nezogot tiem laiku vēlāk.
Kāda jēga vispār radīt bērnus, ja par tiem vēlāk rūpējas citi cilvēki?
Šī ir frāze, kas strādājošās mātes aizskar visvairāk, tomēr profesionālo pienākumu uzņemšanās nebūt nenozīmē nepienācīgu bērna aprūpi un bezatbildību. Lai apvienotu mātes lomu ar veiksmīgas karjeras attīstīšanu, gluži vienkārši jāatrod to savstarpējais līdzsvars! Savukārt tā veiksmes atslēga slēpjas plānošanas un prioritāšu noteikšanas prasmēs.
Sievietes īstā vieta ir pie bērniem
Šis uzskats pauž vecmodīgu attieksmi ne tikai pret dzīvi, bet arī vīrieša un sievietes savstarpējām attiecībām, ģimenes pienākumus uzveļot uz mātes pleciem.
Tāpat mūsdienās ir izplatīti visdažādākie ģimenes struktūras modeļi, kurā bērnu audzināšanas pienākumus nereti uzņemas arī vecvecāki vai vientuļie tēvi, kā arī vīrieši, kuri tā vietā, lai dotos uz darbu, dienas pavada, rūpējoties par mājsaimniecību un bērniem.
Kritizējot strādājošās mātes izvēli daļu sava laika veltīt savai karjerai un pašizaugsmei, vērts arī atcerēties, ka vislabāko piemēru par personības veidošanos un tās spēku bērnam sniegs māte, kura ir ne tikai gādīga ģimenes aprūpētāja, bet arī mērķtiecīga un spēcīga personība, kas nebaidās no izaicinājumiem.