Ko varētu nozīmēt, ka kāda sieviete tev atzīstas, ka viņai ar sievišķajiem krāšņumiem viss baigi ok un solās izdarīt dažādas manipulācijas ar orgānu, kura tev vispār nemaz nav? Tas varētu būt tavs sapnis vai murgs, tomēr visdrīzāk – esi saņēmusi noklīdušu, ne Tev domātu īsziņu. Kādas vēl neparastas, jocīgas un uzjautrinošas situācijas sagādājuši telefona sakari, apkopojām forumu pieredzi.
Pārprotamas ziņas
Gadās īsziņas, kuras ir nosūtītas pareizam adresātam, taču var tikt pārprastas, ja tās izlasa kāds cits vai arī tāpēc, ka tiek nepareizi saprasti daži īsziņas vārdi. Piemēri:
Kolēģim vienu rītu bija jābrauc gar manu māju un iepriekšējā dienā sarunājām, ka viņš mani pa ceļam paķers uz darbu ar savu auto. Bet no rīta tāds nemierīgs prāts, ka tik šis neaizmirst, tāpēc aizsūtīju: "Lūdzu, neaizmirsti mani!" Lieki teikt, ka kolēģis pamatīgi nokavēja, jo SMS bija izlasījusi sieva un smagi pārpratusi situāciju.
Draudzenei divas meitas - viena liela (18 gadi), otra mazāka (12 gadi). Viņa aizbrauc uz ārzemēm, sūta SMS vecākajai meitai: "Ka jums iet? Ka masinai?" Atbilde: "Paldies, viss ok, katru dienu braucu ar viņu uz augstskolu". Draudzene nesaprot, kāpēc mazā meita lielajai brauc līdzi uz augstskolu. Izrādās, ka draudzene prasa kā māsiņai, bet meita saprot kā mašīnai.
Vēl viens pārpratums tāpēc, ka bieži SMS neraksta ar garumzīmēm. Sūta draudzenei sakarā ar ierašanos ciemos: "Vai Tava masa ari bus?". Gribēts uzzināt, vai viņas māsa arī būs līdzi, bet sanācis kā jau nu sanācis, it sevišķi ņemot vērā faktu, ka tieši tad draudzene bija uzbarojusies.
Tīri vai žēl, ka neesi bijis adresāts
Mēdz būt, ka mazliet pat žēl, ka neesi īstais saņemtās ziņas adresāts. Piemēri:
Man reiz pienāca ziņa: "Seksu gribi? Ja jā, brauc pie manis!". Jau nopriecājos un grasījos jautāt, kur tad jābrauc, bet tad atnāca atvainošanās, ka nepareizi trāpīts.
"Met visu pie malas un brauc uz Miera ielu ēst šašliku!" Saņemts darba dienas vidū. Smieklīgākais tas, ka es tajā laikā strādāju uz Miera ielas un vēl man vesela kaudzīte draugu dzīvoja uz šīs ielas. Pirmā doma bija, ka džeki darbā ākstās, otrā, ka ākstās kāds no draugiem. Aizsūtīju, ka tiklīdz kā atbrīvošos no darba, tā braukšu. Pretī atnāca atbilde: "Piedodiet, tas nebija jums!", bet man jau siekala līdz zemei.
Vienreiz saņēmu atvainošanos no kāda puiša meitenei un uzaicinājumu uz vīna glāzi. Žēl, ka adrese nebija pierakstīta.
Vai skaidrot, ka neesi bijis īstais adresāts
Lasot par iepriekšējo piemēru iešaujas prātā doma - varbūt vajadzētu puisim aizsūtīt informāciju, ka īstais adresāts ziņu nebūs saņēmis, lai cilvēks velti negaida norunātajā vietā. Ja tas būs apsveikums Ziemassvētkos bez paraksta no sveša numura, varbūt arī nepūlēsies rakstīt vai zvanīt. Bet ja tā būs mīļa īsziņa: "Ieliec vilnas zeķītes skapītī, rītā paņemšu", ko tad darīt? Ja nepaziņosi par kļūdu, kāds meklēs skapītī atstātās zeķītes, bet to nebūs...
Ja īsziņa sūtīta no interneta, tad gan neko paziņot nevarēsi. Var būt tā, ka vairākas reizes paziņo - adresāts nav īstais, bet īsziņas turpina pienākt (bērnam no sveša numura aicinājumi uz tēju).
Paskaidrot gribas arī tad, ja esi īstais adresāts, bet īsziņā minētā informācija nav patiesa: "No sen satikta puiša tagadējās meitenes pienāca SMS, kurā viņa rakstīja, lai liekot mierā puisi, ka viņi mīlot viens otru utt. Atbildēju, ka neesmu viņas puisi redzējusi vismaz pusgadu, lai liekas mierā un pārdomā, kāpēc neuzticas". Nepatīkami ir tad, ja gribēdama būt pieklājīga, sastopies ar nepieklājīgu attieksmi: "Zvanu un saku svešajam numuram, ka jūs man zvanījāt un ko vēlējāties, uz ko sekoja jautājums, ko es piedāvājot. Atbildēju, ka neko, bet gribētu zināt, kas man zvanīja. Tā arī atbildi nesagaidīju, jo nolika telefonu".
Kļūdas telefona sakaros var izraisīt pat ģimenes skandālus
Ja zvana un meklē auto servisu, poliklīniku utt., tad skandāls diez vai iesāksies, bet, ja atnāk īsziņa: "Negribu šķirties. Iznāc ārā, esmu pie tavām durvīm.", dzīvojot kopā ar gana greizsirdīgu un karstasinīgu vīrieti, skandāls vakara garumā ir garantēts, neskatoties uz to, ka ārā pie durvīm neviens nestāv.
Kādai vīrietis reiz saņēmis atzīšanos mīlestībā....no otra vīrieša. Protams, protams, visādas atrunas, ka pirmais telefona sarakstā, bet ej nu sazini. Salīdzinot ar šo, nosūtīt īsziņu, kurā par kādu sūdzies draudzenei, šim pašam aprunājamam objektam, nav nekas īpašs, tāpat kā nosūtīt mammai vīram domāto īsziņu ar tekstu "Gribu seksu!".
Mīļas kļūdiņas un tukšās SMS
No omes saņemtā SMS ar tekstu "Mācos rakstīt īsziņas" garantē smaidu visai dienai. Tukšas SMS parasti izskaidrojamas ar bērnu rotaļām, telefona nekontrolētu saspaidīšanos somā, aizkritušam aiz gultas u.tml., pie tam īsziņa parasti tiek pirmajam adresātam sarakstā, tāpēc par tādu labāk ielikt kādu saprotošu un brīdinātu tuvinieku, nevis priekšnieku. Piemēri:
Sīkais spēlējies ar mobilo. Pēc laiciņa piezvana aizvainota kolēģe un prasa, ko esot man nodarījusi. Izrādās, bērns skaisti saspaidījis burtiņus k u c e un nosūtījis.
Man reiz sīkais spaidīja parastā telefona pogas un pēc brīža atskan zvans: "Šeit Ogres policija, kāpēc jūs zvanāt?" Es nesapratu, kas par lietu, tad pieleca - sīkais Pavļiks Morozovs laikam māmiņu gribēja poličiem nodot.
Aizbraucām ciemos un tur sīkais ap 3 gadiem iekāroja manu telefonu, nu, lai jau paspēlējas. Piepeši man zvana direktore no darba un jautā, kāpēc es viņai sūtot SMS ar kaut kādiem dīvainiem burtu virknējumiem.
Man no māsas bija pienākušas 68 īsziņas un visas tukšas. Pirmajā brīdī šoku ķēru - Jēzus, kas noticis!!! Kā reize biju teātrī vai kino un noslēgusi skaņu. Izrādās, ka telefons bija somā saspaidījies.
Vienkārši smieklīgi atgadījumi ar īsziņām un telefona sakariem
Man reiz pienāca "cūka". Atbildēju: "ruk, ruk". Klusums, tad atnāca atvainošanās.
"Piegāju pie bebja gultiņas un liekas, ka ir kaka, LIELA KAKA".
"Ieva, nāc ātri lejā maize jau pīkst!"
Vīra SMS: "Mums ledusskapī stāvēja nu tas tur kāposts un vēl kkas, es uztaisīju augļu salātus". Labākais tas, ka ledusskapī bija Ķīnas kāposts, burkāni un zaļie zirnīši.
"Tu tur esi? Mamma".
"Saule! Mājās nav gaismas un elektrības. Vari atbraukt?"
"Nezvani man tagad. Nevaru runāt. Lekcija. Guļu!" - no draudzenes.
No manas bebes: "Nopērc saldējumu. Mājās nav nekā ēdama".
Saņēmu SMS no sava bijušā, ka viņš mani mīl, tagad gan zināju, ka sajaucis.
Man piezvanīja un pateica :"Oi, johaidī" un nolika telefonu.
Aizsūtīju SMS ar tekstu "bet tu uztaisi runcīša actiņas un mīļi pasmaidi, tad dabūsi un sarunāsi visu". Atjēdzos, ka aizsūtīju nevis meitai, lai laicīgi palaiž no stundas, bet vīrieša cilvēkam, kurš bija zvanījis pa dienu, lai sarunātu pakalpojumu dāvanu karti savai meitenei.
Man zvanījās gandrīz katru dienu un prasīja, lai dodu Viktoram klausuli. Sākumā pieklājīgi stāstīju, ka nav un nav bijis/nebūs nekāda Viktora, numuru sajaucis. Pie reizes ceturtās, kad šis nerimās un pa visām varītēm tomēr gribēja Viktoru dabūt pie trubas, teicu, ka nav Viktora, uz Maskavu pārcēlās dzīvot. Sekoja neviltots šoks - KĀ? Uz Maskavu? Kādā sakarā? Vairs neviens Viktoram nav zvanījis.
Mana vīramāte reiz saņēma apsveikumu dzimšanas dienā ar novēlējumu izmīlēt pēc iespējas vairāk meiteņu. Lieki piebilst, ka viņai todien dzimšanas diena nebija.
Rakstā apkopota pieredze no portāla calis.lv un no autores izveidotām diskusijām portālā draugiem.lv