Es zinu, ka vari censties vairāk
Tādēļ, tā vietā, lai sniegtu kritisku pieeju savas atvases veikumam vai pārmestu slinkumu, uzslavē bērnu par viņa panākumiem, nosaucot arī to iemeslus.
Vai tev patiešām vajag vēl vienu kūciņu?
Ja no tiesas satraucies par sava bērna neveselīgajiem ēšanas paradumiem, aizrādījumu vietā izvēlies darbības, piepildot ledusskapi ar veselīgu pārtiku un atbrīvojoties no paraduma našķoties starp ēdienreizēm vai pēc vakariņām.
Tāpat ir svarīgi ēšanu vērtēt kā darbību, kas apgādā organismu ar tam nepieciešamajām vielām, izvairoties no negatīvisma piešķiršanas. Tādējādi bērnā jau no agra vecuma radīsies izpratne par veselīga uztura nozīmīgumu, aizkavējot ēšanas traucējumu vai liekā svara rašanos, uzsver izdevuma "Woman's Day" aptaujātie speciālisti.
Tu vienmēr…tu nekad
Lai no tā izvairītos, izdevums "Woman's Day" aicina pārrunāt vecākus neapmierinošās lietas bērna uzvedībā, tā atrodot negatīvās rīcības cēloņus un veidus, kā to mainīt.
Kādēļ tu nevari vairāk līdzināties savam brālim/māsai?
Tādēļ uzsver katra bērna labās īpašības un talantus individuāli, izvairoties no vienādu kategoriju vērtēšanas!
Es taču teicu, ka tā būs
Tādēļ situācijās, kad bērns skolā nopelnījis sliktu atzīmi, kontroldarbam mācoties pēdējā brīdī, pārrunā ar savu atvasi ieviest plānotāku mājasdarbu gatavošanas grafiku, nevis atkārtoti uzsver viņa kļūdaino rīcību!
Tāpēc, ka es tā teicu
Lai no tā izvairītos, striktas sava viedokļa noskaldīšanas vietā sniedz skaidrojumu, kādēļ jāveic konkrētie pienākumi vai jādara kas cits bērniem netīkams.
Es vēlos, lai pārtrauc tikties ar savu draugu
Lai izprastu situāciju, kā arī veiksmīgāk izskaidrotu savu viedokli bērnam, sākotnēji izvērtē, kādēļ jūti nepatiku pret viņa draugu. Ja tās iemesls ir bailes par savas atvases drošību, pārrunā viņa laika pavadīšanas veidus, noskaidrojot arī papildu informāciju par bērna paziņu loku un konkrēto cilvēku. Bet, ja pie vainas ir nepatika sajūtu līmenī, neļauj tai kaitēt tavas atvases sociālajai dzīvei!