Sapņošana veicina jaunas informācijas apguvi
Tā iemesls ir smadzeņu spēja miega un sapņu laikā rast risinājumus problēmām, kā arī informācijas apstrādes, izpratnes un pieņemšanas procesi, kas notiek, vien cilvēkam guļot.
Lai veicinātu šo procesu darbību, kā arī pilnvērtīgu miegu, "Woman's Day" iesaka izvairīties no trokšņiem guļamistabā, kā arī elektronisko ierīču darbošanās, jo tās ietekmē gan miega, gan sapņu kvalitāti un ilgumu.
Orgasmus miegā piedzīvo ne tikai vīrieši, bet arī sievietes
Tāda pati situācija ir arī sievietēm, kurām, miega laikā izjūtot orgasmu, var arī netikt fiksēts uzbudinājums pirms augstākās baudas iestāšanās, tomēr, organismam reaģējot uz konkrēto miega fāzi, notiek kulminēšana bez erotiska iemesla.
Izplatītākais sapnis – partneris krāpnieks
"Woman's Day" aptaujātie eksperti, skaidrojot šo fenomenu, atklāj, ka sapņa iemesls ir nevis zemapziņas raidītie signāli par partnera neuzticību, bet gan cilvēka dabiskais instinkts baidīties par vientulību un tikt nenovērtētam.
Nakts laikā tiek izsapņota vesela sapņu plejāde
Cilvēks naktī sapņo katras deviņdesmit minūtes, katra nākamā sapņa ilgumam esot lielākam par iepriekšējo. Piemēram, pirmais sapnis, kas redzēts, pēc iemigšanas, var būt vien piecas minūtes garš, savukārt pēdējais, kas tiek redzēts pirms mošanās, var ilgt stundu.
Tādējādi cilvēks sava mūža laikā "noskatās" vairāk nekā 10 000 sapņu.
Sapni iespējams izdzīvot arī pēc pamošanās
Lai to izdarītu, speciālisti iesaka turpināt mierīgi gulēt, nekustinot muskuļus, kā rezultātā iestāsies pēcsapņa fāze, ļaujot sapnim turpināties vēl pāris minūtes.
Savukārt, sakustoties un atverot acis, tiks mainīta ķermeņa poza, kādā cilvēks atradās guļot, un tādējādi zudīs arī saistība ar miegā redzēto.
Sapņu atkārtošanās liecina par prāta vēlēšanos „pateikt” ko svarīgu
Tādējādi, sapņojot par savu muti un tās daļām, prāts savdabīgi informē tevi par iespējamo saskarsmes uzlabošanu ar līdzcilvēkiem, skaidro "Woman's Day".
Lai sapņotu, nav jāiemieg
Lai sapņotu nomodā, speciālisti iesaka vien koncentrēties uz ko patīkamu, ilgstoši par to domājot, piemēram, jau redzētu sapni. Tādējādi prāts atgriezīs organismu jau piedzīvotā stāvoklī, cilvēkam esot nomodā, tomēr ļaujot izsapņot jau redzētu notikumu.
Sapņus iespējams kontrolēt
Minētās spējas nepiemīt visiem, tomēr tās iespējams attīstīt, tādējādi atbrīvojot sevi no regulāru murgu piedzīvošanas un ievērojami uzlabojot miega kvalitāti, kā arī centrālās nervu sistēmas darbību, stāsta eksperti.