Apgūsti pateicību
Ja neesi pateicīgs par savas dzīves labajiem brīžiem un patīkamajiem notikumiem, nekad nespēsi justies patiesi apmierināts un laimīgs. Lai apgūtu prasmi pateikties, pārdomā savas dzīves labās lietas.
Tāpat psihologi iesaka izjust pateicību arī pret dzīves negatīvajiem notikumiem un neveiksmēm, jo tie sniedz noderīgu pieredzi un zināšanas, tādējādi neļaujot atkārtot reiz pieļautās kļūdas.
Ievērojot iepriekš minētos padomus, būs krietni vieglāk pārdzīvot un atrisināt sarežģītas situācijas savā dzīvē, tā virzoties pretim panākumiem, raksta "Shape".
Dalies piedzīvotajā
Optimistiskāku skatu uz dzīvi palīdz iegūt arī dalīšanās gan labajos, gan ne tik patīkamajos notikumos ar saviem līdzcilvēkiem. Uzklausot citu pieredzi līdzīgās situācijās, smeļamies spēku cīnīties ar grūtībām, kā arī ticību saviem spēkiem. Tāpat pozitīvu atmiņu pārrunāšana stiprina pašapziņu un gluži vienkārši uzlabo noskaņojumu.
Piedod
Protams, ir krietni vieglāk mudināt citus piedot saviem pāridarītājiem nekā to paveikt pašam attiecīgā situācijā. Šai sakarā eksperti iesaka negatīvos notikumus un nepatīkamās emocijas, ko sagādājuši līdzcilvēki, uztvert kā daļu pagātnes, pēc iespējas ātrāk atbrīvojoties no rūgtuma un saprotot, ka nodarītais ļaunums rada nepatīkamas sajūtas arī tā vaininiekam.
Iemācies klausīties
Klausoties sarunu biedra teiktajā, iespējams attīstīt uzmanību, kā arī spēju pieņemt atšķirīgu viedokli, neaizēnojot to ar saviem uzskatiem un pārliecību vai uzmācīgām domām.
Koncentrējoties uz cita problēmām, arī iespējams rast negaidītu risinājumu savas dzīves sarežģījumiem. Tāpat uzmanīgs klausītājs vienmēr būs laipni aicināts iesaistīties ikvienā sarunā, uzsver "Shape".
Pārvērt skaudību un greizsirdību enerģijā
Tā vietā, lai tērētu enerģiju un spēku, pārdzīvojot par citu veiksmi situācijās, kurās neesi uzrādījis gana labu sniegumu, izmanto to kā katalizatoru, kas mudinās tevi attīstīties un sevi pilnveidot ar papildu sparu.
Smaidi vairāk, īgņojies mazāk
Kad smaidām, radām laimīgu un veiksmi piesaistošu enerģiju sev apkārt, kā arī nodrošinām pozitīvu paštēlu. Savukārt pieres raukšana un īgņošanās rada pretēju efektu. Tāpat smaids veicina labsajūtas un laimes hormonu izstrādāšanos, patiešām uzlabojot garastāvokli.
Iemācies sapņot par laimīgu nākotni
Pozitīva domāšana ir spēja saskatīt sudraba maliņu katrā mākonī, tā neskumstot par vakardienu, pieņemot šodienu un ticot laimīgai rītdienai.
Piemēro šo domāšanas modeli ikvienai dzīves situācijai! Piemēram, pārdzīvojot par nepatīkamu operāciju, iztēlojies labumu veselībai, ko tā sagādās. Vai arī, gatavojoties sarežģītam eksāmenam, vizualizē labas izglītības sniegtās priekšrocības savai nākotnei.
Atceries, ka dzīve nav loterija un, lai sasniegtu savus mērķus, ir smagi jāstrādā, nezaudējot gribasspēku un ticību sev!
Nevaino savās problēmās citus
Ir viegli savas dzīves neveiksmēs un konkrētajā situācijā vainot trešās personas un politiķus, valsts ekonomisko situāciju vai neciešamus priekšniekus.
Bet tā vietā speciālisti iesaka uzņemties kontroli pār savu dzīvi un lēmumiem, saprotot, ka izdevības sev radām paši, raksta "Shape".