Es gribu šķirties
Strīda karstumā var viegli pateikt vārdus, kurus tu nemaz nevēlies teikt, tāpēc ar šo frāzi ir jāuzmanās. To vēlāk ir ļoti grūti vērst par labu, lai vai cik reizes tu pēc tam atvainotos.
"Tādi paziņojumi kā "Viss beidzies" un "Es aizeju" vairo nedrošību pāra attiecībās," skaidro Džūdija Kineas (Judi Cinéas), laulības un ģimenes terapeite no Floridas. "Saviem klientiem es vienmēr saku, ka šo frāzi drīkst teikt tikai un vienīgi tad, ja tiešām esi gatavs pārtraukt attiecības".
Tomēr, ko darīt, ja tomēr gadās pateikt šo frāzi? Atvainojies un izskaidro, ka tas nekad vairs neatkārtosies, bet tagad tas prasīs laiku, kamēr partneris atkal tev pilnībā uzticēsies. Un tas prasīs laiku, lai izprastu arī sevi, jo, ja tu pateici šos spēcīgos vārdus, tātad, tu jau pirms tam par to biji zemapziņā domājusi. Bet, ja tā gadījās tikai strīda karstumā, tad tev ir jāiemācās tikt galā ar savām dusmām.
Es neesmu traka
Tādā gadījumā, kādēļ tu cērt durvis un izvairies no viņa jautājumiem? Tāpēc, ka tu nevēlies tāda būt, bet nesakarīga rīcība rāda pretējo.
"Savu emociju neizrādīšana ir galvenais konflikta ierosinātājs," saka Līza Bahara (Lisa Bahar), laulības un ģimenes terapeite Kalifornijā. "Mēs vēlamies būt novērtēti, tomēr nevēlamies, lai cilvēki mūsu dēļ justos slikti. Reizēm ir nepieciešams vienkārši nomierināties, nestrīdēties un pēc kāda neilga laika izrunāties," saka speciāliste.
Tu esi tāds pats, kā tavs tēvs
Atzīsties, tu to saki tikai tādēļ, lai viņu aizvainotu un tu to lieliski apzinies. Šajā brīdī tu apvaino ne tikai vienu, bet jau divus cilvēkus un diezin vai tā vajag darīt. Lielākoties, cilvēki ļoti jutīgi uztver jebkādus izteikumus par saviem vecākiem.
Nevajadzētu izmantot šādu frāzi strīda laikā, tā tikai kāpinās strīda mērogus.
Tu esi kretīns un gļēvulis
"Ja tu viņu nodēvē kādā lamu vārdā, viņš tiek salīdzināts ar kādu citu negatīvu tipāžu, tādēļ tas ir signāls tam, ka tu viņu vairs neredzi kā vērtīgu individualitāti," saka Eimija Džonsone (Amy Johnson), psiholoģe no Detroitas.
"Šāda veida strīdu var salīdzināt ar strīdu dzērumā - tas neko nevērsīs par labu. Šādā gadījumā labāk paņemt pauzi un nomierināties, un turpināt sarunu nedaudz vēlāk," saka Džūdija Kineas.
Skaties, bērns arī ir apbēdināts!
Ja bērns ir sācis raudāt, kamēr norisinās jūsu strīds, izskatās it kā tev būtu uzvelta dubultā vaina par to, kas notiek.Tomēr eksperti brīdina, ka tā ir nepareiza strīda taktika, pat, ja tas kādam liek justies kā strīda uzvarētājam.
Ja bērns raud, tad tā ir zīme, ka jums abiem ir jāpārtrauc attiecību skaidrošana. Noslēdz pamieru, nomierini mazuli un sevi un tad mierīgi turpini sarunu ar partneri.
Ja tavs bērns ir vecāks, necenties taisnoties, ka tas nemaz nav strīds, ja vien tas nav skaidri redzams. Paskaidro bērnam, ka tu un tavs partneris abi zaudējāt savaldību, joprojām viens otru mīlat un vēršat visu par labu.
Tu tāpat izdarīji arī pagājušajā reizē
"Mazas domstarpības pārvēršas par lielām, ja tās situācijas nemitīgi atkārtojam," atgādina speciāliste. "Ja tu kādam esi kaut ko pagātnē piedevis, tas nozīmē, ka tu nedrīksti to nemitīgi atgādināt nākotnē."
Gadījumā, ja pieķer sevi atkārtojam vienus un tos pašus argumentus, tā ir zīme, ka tev pašai ir nepieciešams kaut ko mainīt. Ja nu viņš gadījumā izdara vienas un tās pašas kļūdas, tas nenozīmē, ka tas tiek darīts ar nolūku strīdēties. Te noderētu profesionāla palīdzība.
Tu vienmēr kavē
Dusmojies par to, ka partneris nedaudz kavē norunāto tikšanās laiku? Izsakot šo frāzi, tiek garantēts, ka tas notiks arī nākamreiz, saka Bahara.
Tā vietā sakot, ka viņš nekad nemainās, saki, cik tev ir svarīgi, lai viņš būtu laikā norunātajā vietā. Vēlāk jūs abi to varat izrunāt, lai problēma tiktu risināta.
Kāpēc tu esi tik traks?
Partneris pavirši atbild uz taviem jautājumiem un izvairās no sarunas? Bet, jo vairāk tu izdarīsi uz viņu spiedienu, jo vairāk tu redzēsi, ka strīdies pati ar sevi, jo partneris gluži vienkārši neiesaistās diskusijās.
Ja tā ir ierasta situācija jūsu attiecībās, tad jums nepieciešama nopietna saruna, tomēr, ja tā ir gadījies pēc grūtas darba dienas vai kāda cita apstākļa, tad vienkārši liec savam partnerim mieru un ļauj viņam pabūt kādu laiku vienam ar sevi.
Tev ar mani tagad ir jārunā
Parasti šī frāze tiek izmantota rakstītā veidā, ne aci pret aci. Tomēr ir jāuzmanās to rakstot, kad katrs atrodieties citā vietā. Labāk nogaidīt un turpināt diskusiju tad, kad tiksieties klātienē.
Un nav nepieciešamības dusmoties uz partneri tikai tāpēc vien, ka viņš neatbild. Iespējams, viņš atrodas kādā sanāksmē vai svarīgā sapulcē. Visa pasaule neapstājas brīdī, kad tev "vajag aprunāties".
Tā visa ir tava vaina
Dzīvē gadās dažādas situācijas, kad vienam vai otram beigās ir izrādījusies taisnība, tomēr, nekādā gadījumā nevajag situāciju pasliktināt ar klasisko frāzi, ka "tā visa bija tava vaina".
Vienkārši izdomā, kā notikušo vērst par labu un izskaidro partnerim, kā viņa rīcība liek tev justies. Izskaidrojot savas sajūtas, tu parādi, ka uzņemies savu daļu atbildības par notikušo situāciju un tas palīdzēs izvairīties no šāda veida situācijām arī nākotnē.