Foto: PantherMedia/Scanpix
Ja mazā piecgadniece sākusi šiverēt pa mammas kosmētikas maku vai topošā tīne lielveikalā mērķtiecīgi pēta kosmētikas plauktu saturu, tā ir zīme, ka meita kļūst par jaunkundzi. Laiks arī mammai padomāt, kā rīkoties, lai plaukstošās sievišķības dīgļus neizbradātu, bet vienlaikus arī neveicinātu pārspīlētu un arī neveselīgu kosmētikas lietošanu.

Psihologi saka, ka meitenēm ap 4-5 gadu vecumu interese par krāsošanos ir normāla parādība.  Noliegt  to nevajadzētu,  svarīgāk to ir saprātīgi kontrolēt, noteikt robežas un izvēlēties tādus kosmētikas līdzekļus, kas nekaitētu jaunajai, nenobriedušajai āda. Pieaugušas sievietes kosmētika  paredzēta nobriedušai ādai, kuru ātrāk par puberitātes  vecumu lietot nevajadzētu pat rotaļājoties.

Kādu  kosmētiku  izvēlēties?

Ražotāji jau sen ir sapratuši, ka bērnu kosmētikas niša ir laba peļņa, tāpēc piedāvā gan higiēniskās lūpu krāsas, gan iespaidīgus kosmētikas  komplektus. Tomēr ne viss, kas domāts bērniem, tiešām viņiem arī nekaitē.  
Pirms eksperimentēt ar dekoratīvo kosmētiku, ieziediet bērna ādu ar mitrinošu krēmu.  Ja bērna āda ir iekaisusi, parādījušās pūtītes ar strutainiem, baltiem galiem, nekrāsojaties, bet apmeklējiet dermatologu. Ja bērns ir alerģisks, izmantojiet tikai hipoalerģisku kosmētiku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!