Gunta Ancāne: 'Esam atbildīgi, lai mūsu ģimenēs augtu izcilības!'
Foto: LETA
Šonedēļ Latvijā īpaša uzmanība tiek vērsta uz bērnu emocionālās labsajūtas nozīmi mazās personības izaugsmē un to, cik svarīgi bērnam ir izaugt veselam ne tikai fiziski, bet arī garīgi un emocionāli nesalūzt pašam savā ģimenē.

Atklājot  Emocionālās veselības nedēļu "Veselīgas attiecības ģimenē - vesels bērns",  Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, ārste psihoterapeite Gunta Ancāne norādīja, ka ģimene, kas ir drošākā vieta bērnam, un mamma un tētis, kas ir mīļākie cilvēki pasaulē, var gan bērnu celt, gan vissmagāk un pat visļaunāk ievainot. Visdrīzāk, pat paši to nenojaušot, jo mīl jau visi, tikai – kā?

Speciālisti atzīst, ka Latvijā jaunie vecāki ir pārāk maz informēti par to, ko īsti nozīmē vardarbība ģimenē. Jaunajām ģimenēm nav pieejama bezmaksas informācija, kursi, izglītojoši semināri par to, kā veidot attiecības ģimenē un kā audzināt bērnus, skolās netiek mācīts kā iepazīst sevi, kā atpazīst emocijas un ko nozīmē emocionālā inteliģence. Pašreizējie 20 – 30 gadus vecie topošie un esošie vecāki, izauguši ar pērieniem un dunkām, tāpat audzina savus bērnus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!