Aptaujā noskaidrots, ka aptuveni piektā daļa autovadītāju uzticas savam sargeņģelim - šādu faktu apstiprinājuši 18% respondentu. Nedaudz vairāk, jeb 22% tic, ka ir veiksminieki un nekas ļauns ar viņu transportlīdzekli nevar notikt.
Raksturīgi, ka iedzīvotāji sava transportlīdzekļa aizsardzībai izmanto dažādas māņticības metodes, piemēram, izvieto talismanus (5%), nešķērso ceļu, ja to pārskrējis melns kaķis (5%), savukārt 6% aptaujāto norādījuši, ka savu spēkratu pirms lietošanas iesvēta. Vismazāk iedzīvotājus satrauc 13. datums jeb "melnā piektdiena" - no vairāk kā 500 aptaujātajiem tikai viens respondents norādījis, ka šajā datumā visticamāk ar auto nebrauks.
Arī dzīvokļu un māju īpašnieki uzskata, ka mājokļa aizsardzību var veicināt ne tikai apdrošināšana, bet arī dažādas "tautas metodes".
25% aptaujāto norādījuši, ka domā pozitīvi un tic veiksmei, ka zagļi vai nelaimes gadījumi viņu mājokli neskars. Turpretī 9% mājokļa drošību uztic mājas gariņam, kas, viņuprāt, eksistē, bet citi 9% aptaujāto norādījuši, ka paļaujas uz savu ticību vai reliģiju. Iedzīvotāji izmanto arī citus veidus, lai pasargātu mājokli no negadījumiem, piemēram, virs durvīm iekar pakavu, uzvelk uz namdurvīm krustu, iesvēta īpašumu un mēdz to izkūpināt ar kadiķu dūmiem.
"44% aptaujāto norādījuši, ka nerīkojas māņticīgi, lai pasargātu savu mājokli vai transportlīdzekli. Šī ir pozitīva ziņa mums kā apdrošinātājiem, jo apliecina cilvēku pragmatismu un racionalitāti," saka Ritvars Heniņš, ERGO pārstāvis.