<a rel="cc:attributionURL" href="http://www.flickr.com/photos/theogeo/">Lindsey Turner</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en">cc</a>
No vīriešiem sievas, pat radi un draugi, gaida aktīvu līdzdalību ģimenes dzemdībās. Dzemdību sagatavošanas nodarbībās viņus apmāca, kā fiziski un psiholoģiski palīdzēt sievai šajā procesā. Viņi var sievai asistēt dzemdību laikā un tūlīt pat uzsākt pirmā kontakta nodibināšanu ar jaundzimušo.

Vīrs dzemdību procesa laikā tiešām var būt neatsverams palīgs, kas seko līdzi kontrakciju biežumam, kopīgi veic nepieciešamos fiziskos vingrinājumus, palīdz pareizi elpot kontrakciju laikā, masē jostasvietas un krustu rajonu, sniedz psiholoģisko un emocionālo atbalstu, kā arī ziņo  par dzemdību gaitu. Protams, tas viss iespējams gadījumā, ja vīrietis ir veiksmīgi apguvis nepieciešamās iemaņas, turklāt pats nav pakļauts bažām, nemieram vai pat panikai neparedzētās situācijās. Veiksmīgu ģimenes dzemdību ķīla ir abpusēji pieņemts lēmums. Ja vienam no topošajiem vecākiem ir mazākās šaubas, labāk šo ideju par tēta klātbūtni dzemdībās pagaidām atlikt malā.

Par tēva lomu dzemdību procesā stāsta psiholoģe, grupu terapeite Diāna Šulce Palma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!