Mūsdienu bērni – izlaisti vai atvērti savās emocijās?
Foto: PantherMedia/Scanpix

Vai mūsdienu bērni ir pārāk izlaisti, vai arī viņi, pateicoties audzināšanas metožu maiņai, aug stiprāki, pārliecinātāki par sevi un spējīgi pārvarēt grūtības?
Raidījumā "Ģimenes studija" diskutē bijusī bērnudārza audzinātāja, tagad metodiķe Iveta Pudāne, praktiskā psiholoģe Laura Liberte un četru bērnu mamma Sindija Meluškāne.

Vispirms jānodefinē, kas tad ir izlaists bērns – vai tas ir bērns, kas atļaujas teikt to, ko domā, vai varbūt viņš neievēro robežas, vai arī viņam tiek dots viss, ko sirds iekāro? Psiholoģe Laura Liberte domā, ka izlaists bērns ir tāds, kuram atļauts viss, kuram vecāki nav iemācījuši ievērot robežas, nav iemācījuši rēķināties ar citu vajadzībām. Viņš atļaujas aiztikt citu bērnu mantas, pārkāpt citu bērnu komforta robežas, neņem vērā citu lūgumus neaiztikt, netraucēt, ievērot citu vajadzības. 

Izlaistu bērnu noteikti pamana uz apkārtējo fona, jo viņš ir neērts un traucējošs. Bet ne vienmēr tie, kurus pamana un kuriem ir grūti iekļauties pieņemtajās normās, ir izlaisti. Varbūt viņi ir radoši un citiem liekas, ka "tas nu ir par traku", vai arī bērnam ir veselības problēmas, hiperaktivitāte, kas jau nav audzināšanas jautājums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!