Saskaņā ar pētījuma rezultātiem atklāts, ka sieviešu balsis kļūst zemākas, savukārt vīriešu – augstākas, sarunājoties ar savu partneri vai simpātiju.
Pētnieki arī uzskata, ka iegūtos datus iespējams izmantot, analizējot cilvēku psiholoģisko uzvedību un noskaidrojot iespējamu neuzticību, fiksējot sarunas, kuras notiek starp draugiem.
Pētījums tika veikts, tā vadītājiem ierakstot 24 cilvēku telefona sarunas, kuri vispirms zvanīja sava dzimuma draugiem, bet pēc tam - nesen iepazītajām otrajām pusītēm, attiecībām esot tā dēvētajā, medusmēneša jeb rozā briļļu periodā.
Sarunu ieraksti tika nodoti 80 neatkarīgiem vērtētājiem, kuri atklāja vienotu tendenci – zvanot cilvēkam, pret kuru zvana veicējam ir romantiskas jūtas, viņa balss tembrs mainās, savukārt, sazvanoties ar draugiem, tas nenotiek.
"Zvanītāju balsis, sarunājoties ar otrajām pusītēm, ieguva seksīgāku, maigāku un uzmanīgāku nokrāsu, tāpat tika novērotas izteiktas tembrālas pārmaiņas – sieviešu balsis kļuva zemākas, bet vīriešu – augstākas.
Būtiski, ka cilvēku balss tembrā parādījās arī satraukums, savukārt runasveids kļuva krietni pārdomātāks, rūpīgi izvēloties vārdus. Pieņemu, ka tas saistīts ar cilvēka dabiskajām bailēm tikt noraidītam," teic Pensilvānijas Universitātes lektore Sūzena Hadžesa.