Foto: PantherMedia/Scanpix
Tieši tā droši vien jūtas bērniņš mammas dzemdē, kad deviņus mēnešus peld siltā, tādā kā mazliet biezā, iesāļā ūdenī, pilnīgā tumsā, neizjūtot ne laiku, ne telpu, brīžiem pieskaroties kādam norobežojumam, tad viegli atgrūžoties un bez mazākās piepūles atkal aizdreifējot siltajā un tumšajā telpā bez robežām. Pirmās 20 minūtes smadzenes vēl tver domas no ikdienas ritma, pēc tam laiks izplēn un ķermenis kļūst kā daļa no apkārtējās vides. Unikālas izjūtas - dziļu mieru, pusnomoda stāvokli starp apziņu un zemapziņu, klusumu un pilnīgu tumsu, kādu nekur citur nepieredzēt, vai izjust floutinga seansā.

Floutings Latvijā ir vēl samērā maz pazīstama dziļās relaksācijas tehnika, ko pirms 50 gadiem izgudrojis kāds ASV psihoterapeits, kas šo metodi pielietoja saviem stresa, traumu, depresijas un citu emocionālo problēmu nomocītajiem pacientiem. Procedūra ir pelde seklā (apmēram 40 cm dziļā) baseiniņā, kurā ūdens temperatūra ir 36 grādi, tikpat silts ir arī gaiss telpā.

Šāda tuvu ķermeņa grādiem temperatūra ir izvēlēta apzināti, jo tad smadzenēm nav jātērē laiks, lai analizētu vides un ķermeņa temperatūras atšķirības un pielāgotu ķermeni apkārtējas telpas temperatūrai. Piesātinātais ar speciālo Epsona sāli un magnija sulfātu ūdens cilvēku tur bezsvara stāvoklī, atslābinās gan muskuļi, gan prāts, gan emocijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!