draudzenes sieviete ballīte glāze tusiņš
Foto: PantherMedia/Scanpix
Cik dzejoļu nav uzrakstīts un cik dziesmu nav tapis - tas viss draudzības vārdā. Draugi izdaiļo mūsu dzīvi - sniedz plecu, kad ciešam, uzsauc tostu, kad priecājamies un dažkārt - vienkārši ir blakus. Taču reti ir gadījumi, kad draudzību izdodas saglabāt visa mūža garumā. Izrādās - draudzība ilgst vidēji septiņus gadus, vēsta resurss "Woman.ru".

Katra otrā draudzība beidzas septiņu gadu laikā - tā apgalvo sociologi no Utrehtas Universitātes Nīderlandē. Cilvēki bez draugiem, protams, nepaliek. Tukšumu, kas izveidojas, drīz vien aizņem jauni draugi.

Pētnieki apvaicāja vairāk nekā 1000 cilvēku vecumā no 18 - 65 gadiem. Cilvēkiem tika vaicāts - kam viņi uztic savus privātos pārdzīvojumus un domas, kur iepazinušies ar draugiem un cik bieži satiekas. Kam zvana, ja nepieciešama palīdzība kādos mājas darbos vai remonta veikšanai.

Pēc septiņiem gadiem pētnieki atgriezās pie šīs tēmas un vēlreiz intervēja iepriekš satiktos cilvēkus. Atklājās - nozīmīgas personas pētījumā aptaujāto cilvēku dzīvēs nu bija vairs tikai 30 % no "vecajiem draugiem". Joprojām kaut kādas attiecības tika uzturētas ar 48 % cilvēku, kas iepriekš tika apzīmēti kā labi draugi.

Vienlaicīgi noskaidrojās, ka paziņu un draugu daudzums aptaujātajiem cilvēkiem bija palicis nemainīgs, bet bija mainījies draugu sastāvs.

Pētnieki paskaidrojuši - cilvēki meklē sev draugus to cilvēku vidū, ar kuriem ikdienā komunicē. Līdz ar to draugu loku nosaka dzīves apstākļi un dažādas izmaiņas. Kā likums, cilvēki bieži izvēlas sev draugus no tā sociuma, kurā viņiem jau ir kādi draugi.

Tāpat noskaidrojās, ka arvien vairāk izzūd robežas starp dažādajiem atšķirīgajiem draugu lokiem - piemēram, draugiem no darbavietas, mājas kaimiņiem vai skolas laika draugiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!