Foto: PantherMedia/Scanpix
Izskan dažādi viedokļi par zīdaiņa masāžām. Nesen lasīju rakstu, ka pat pediatri savā starpā nevar vienoties vai masāža zīdaini vajadzīga, vai nē. Arvien biežāk lasu dažādā literatūrā, kā arī māmiņu forumos, ka muskuļu tonuss zīdaiņiem ir izplatīts un tā teikt "modes lieta" tikai Latvijā. Citur pasaulē tas nav tik aktuāli. Tagad, cik pazīstu māmiņas, tad visām bērniem ir muskuļu tonuss un visām ir jāapmeklē masāžas. Kāds viedoklis par to valda vispār Eiropā, pasaulē un pie mums Latvijā?

Es pati esmu izaugusi bez jebkādām masāžām (36 gadi). Staigāt sāku 9 mēnešos. Ar muguru nekad nav bijušas problēmas līdz pat šai dienai, slimnīcā pirmo reizi nonācu tikai lai laistu pasaulē savu mazuli. Tagad manam zīdainītim (4 mēneši) ir muskuļu tonuss kājiņās (to apgalvo ārsti) un mums esot jāapmeklē masāža. Vai es tiešām nodarīšu lielu kaitējumu savam bērnam, ja neaizvedīšu viņu pie masiera? Vai tas tik ļoti aizkavēs viņa attīstību? Inta

Atbild Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse

Labdien!

Interesants jautājums, tāpēc, ka man Jums jāpiekrīt ,ka, manuprāt, ļoti daudz masāžas un ārstnieciskā fizkultūra Latvijā tiek nozīmētas nepamatoti. Jāatceras, ka zīdainim paaugstināts muskulatūras tonuss ir fizioloģiski.
Eiropā, konkrēti, Skandināvijā, šādas masāžas nozīmē tikai neiroloģiski slimiem bērniem, tāda pati tendence ir arī ASV.

Ar prasmīgi veiktu masāžu,neko sliktu izdarīt nevar, bet, atšķirībā no Rietumu valstīm, Latvijā tās nozīmē gandrīz visiem, jo valsts naudu neviens neskaita. Gripas vai kadu citu infekciju laikā apmeklēt masāžas procedūras medicīnas iestādē ir mazākā mērā bezatbildīgi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!