klauni maskas smaids meitenes draudzenes dvīņi
Foto: AFP/Scanpix
Nav noslēpums, ka smaids ir viena no svarīgajām pirmā iespaida sastāvdaļām, bet, kā liecina pētījumi, tā nozīmei dažādu kultūru kontekstā ir atšķirīga sociālā nozīme. Tāpat pēc mūsu sejas vaibstiem un smaida iespējams noteikt dažādas veselības stāvokļa īpatnības. Portāls "Mnn", savukārt, apkopojis piecas lietas, ko par cilvēku iespējams pateikt, vien redzot viņa smaidu.

Cik ilga būs tava laulība?


Foto: PantherMedia/Scanpix
Saskaņā ar 2009. gadā veiktu pētījumu noskaidrots, ka tas, kā cilvēki smaida sen uzņemtās fotogrāfijās, korelē ar viņu laulības ilgumu vēlākos gados.

Analizējot vidusskolu gadagrāmatu attēlus, pētnieki atklāja, ka platāko smaidu īpašnieku laulības tiek šķirtas reti, savukārt cilvēki, kuri fotografējās stingām sejām vai teju nemanāmu vīpsnu, izšķīrušies 25 procentos gadījumu.

Līdzīgus rezultātus uzrādījis vēl kāds pētījums, kurā no bērnībā plati smaidošiem cilvēkiem dzīves laikā izšķīrušies tikai 11 procenti, salīdzinot ar 31 procentu nesmaidošo dalībnieku.

Pētnieki šo tendenci skaidro ar cilvēku attieksmi pret dzīvi - jo dzīvespriecīgāki un smaidīgāki esam, jo pozitīvāka ir mūsu attieksme pret dzīvi un attiecībām, veicinot atbilstoša partnera atrašanu.

Cik auglīga esi?


Foto: PantherMedia/Scanpix
Zināms, ka smaids liecina par cilvēka kopējo veselības stāvokli, bet nu atklāts, ka pēc tā var noteikt pat sieviešu auglību.

Pētnieki noskaidrojuši, ka sievietes, kas cieš no smaganu slimībām, mazuli ieņem par diviem mēnešiem ilgāk nekā sievietes ar veselu mutes dobumu.

Tā iemesls ir smaganu slimību korelācija ar sirds slimībām, diabētu, elpošanas ceļu un aknu bojājumiem, kas savukārt kaitē ovulācijai.

Cik daudz pelni?


Foto: PantherMedia/Scanpix
Pusaudža smaids ļauj noteikt viņa iespējamo ienākumu apmēru pieaugušā vecumā. Pētījumos noskaidrots, ka bērni, kas 10 gadu vecumā smaida plati, 29 gadu vecumā pelna par 10 procentiem vairāk nekā viņu vienaudži, savukārt cilvēki, kuri bērnības un pusaudžu bildēs nav smaidījuši, pelna vidēji par 30 procentiem mazāk.

Speciālisti šo tendenci skaidro ar laimes līmeni cilvēka dzīvē - jo mierīgāk un laimīgāk jūtamies, jo vairāk laika varam veltīt  savai garīgajai attīstībai un profesionālo spēju pilnveidei.

Cik ietekmīgs esi?


Foto: PantherMedia/Scanpix
Noskaidrots, ka cilvēki, kas ieņem augstu sociālu statusu, kontaktējoties ar līdzīga statusa pārstāvjiem, smaida, savukārt cilvēki, kas jūtas zemāk stāvoši, šādās situācijās no smaidīšanas vairās, informē "Mnn".

Cik labs cīnītājs esi?


Foto: PantherMedia/Scanpix
Analizējot cīņas mākslu sportistu fotogrāfijas, noskaidrots, ka biežāk uzvar tie, kuri ļauj vaļu smaidam, savukārt sportisti, kuri fotogrāfijās emocijas neizrāda, paliek zaudētājos.

Speciālisti šo novērojumu skaidro ar niknu vaibstu korelāciju ar dominēšanu un agresiju - jo atbrīvotāks un nosvērtāks jūtas cīnītājs, jo veiksmīgāk spēs pielietot apgūtos paņēmienus, savukārt dominēt gribošajam sportistam traucēs paša agresija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!