Ievies noteiktu rutīnu pirms došanās pie miera
Lai uzlabotu sava naktsmiera kvalitāti, speciālisti iesaka cilvēkiem doties gulēt vienā un tajā pašā laikā, kā arī izbaudīt nomierinošas procedūras, piemēram, siltu vannu vai grāmatas lasīšanu. Tāpat vēlams guļamistabu uzturēt vēsu un parūpēties par pietiekoši lielu tumsu.
Neizmanto telefonu kā modinātājpulksteni
Telefona turēšana pie gultas kaitē veselībai, kā arī neļauj noskaņoties miegam, jo, nespējot iemigt uzreiz, var rasties vēlme to pārbaudīt. Eksperti uzsver, ka guļamistabai jābūt vietai, kur atpūsties un atslēgties no ikdienas steigas un pienākumiem, kā arī modernajām tehnoloģijām.
Iemācies veikt dziļas ieelpas
Teju katrs no mums ir piedzīvojis nepatīkamo sajūtu, kad esam noguruši, bet nespējam iemigt, caur galvu maļoties neskaitāmām domām. Lai to pārtrauktu, speciālisti iesaka veikt dziļas ieelpas un izelpas, iztēlojoties, ka ar ieelpām ķermenī ieplūst dzidrs svaigums, savukārt izelpojot no tā aizplūst visas negatīvās domas un enerģija. Šis process smadzenēm arī nosūtīs signālu par vēlmi pēc miera, kas attiecīgi ietekmēs arī organismā notiekošos procesus.
Atslābini muskuļus un pirkstgalus
Pa grupām atslābinot muskuļus, organisms ātrāk pielāgosies atpūtas režīmam. Sāc ar pirkstgalu savilkšanu un atlaišanu vismaz septiņas reizes, pakāpeniski sasprindzinot un atslābinot arī pārējos muskuļus, līdz atbrīvots viss ķermenis.
Skaiti un atņem, līdz iemiedz
Lai ātrāk iemigtu, krietni efektīvāka par tradicionālo aitiņu skaitīšanu būs skaitīšana no 100, atņemot trīs. Vienotā shēma un koncentrēšanās uz vienmuļo procesu, nevis ikdienas rūpēm, ātri vien ļaus iemigt, teic speciālisti.