Foto: PantherMedia/Scanpix
Zināms, ka klasiskās mūzikas atskaņošana uzlabo piena daudzumu govīm, tātad labvēlīgi ietekmē smadzenes. Bet nu pētnieki reabilitējuši arī popmūziku, raksta "Daily Mail".

Mācību laikā fonā atskaņojot 80.-90. gadu popmūziku, mācību viela tiekot apgūta ātrāk un atmiņā nostiprinās labāk, liecina pētījumi. Arī uzdevumu risināšanai tiek atrasti radošāki risinājumi.

Efektivitāte slēpjas mūzikas frekvencē – tie ir 50 – 80 sitieni minūtē, un tieši šis ritms labvēlīgi ietekmē to smadzeņu zonu darbību, kas saistītas ar mācību procesu.

Savukārt mūzika ar augstāku frekvenci, piemēram, Ketijas Perijas "Firework" , izraisa lielāku uzbudinājumu, un tas ir piemērotāks mākslas, teātra vai svešvalodu apguvei.

Pētot dažādu studentu grupu mācību rezultātus, secināts, ka 60-70 sitieni minūtē ir pats piemērotākais mūzikas ritms, lai apgūtu precīzā zinātnes, piemēram, matemātiku, tā veicina arī darbaspējas kopumā un labāk nostiprina atmiņā faktus un zināšanas.

Par mūzikas labvēlīgo ietekmi iegūti arī citi pierādījumi. Šūpuļdziesmas uzlabo priekšlaicīgi dzimušu bērnu veselības stāvokli, bet sāpes mazina klasiskā un instrumentālā mūzika.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!