Vecmāmiņa, mazbērns
Foto: PantherMedia/Scanpix
Vairāku paaudžu cieša sadzīvošana un rūpes vienam par otru nāk par labu visiem - gan bērniem, gan vecīšiem, gan arī vidējam posmam - vecākiem, liecina Austrālijā veikts klīniskais pētījums par depresijas un nomāktības samazināšanos vairākās kontrolgrupās, raksta portāls "Medicine Today".

Austrālijā psihologi izstrādāja speciālu programmu, kuras mērķis bija uzlabot komunikāciju un saziņu starp dažādām paaudzēm, vienlaikus noskaidrojot, kā vairāku paaudžu saskarsme ietekmē emocionālo pašsajūtu un psihisko veselību.

Mazbērni, kuru vecums bija no 4 līdz 9 gadiem, ik dienas apciemoja savus vectētiņus un vecmāmiņas. Kopā nedēļas laikā tās bija vismaz 12 stundas cieša kontakta - sarunas, palīdzēšana, kopīga pasākumu apmeklēšana.  Eksperiments ilga vairākus mēnešus un jau šajā laika posmā novēroja vairākas pozitīvas tendences - bērniem samazinājās trauksme un agresivitāte, uzlabojās uzvedība un pat sekmes, bet vecajiem cilvēkiem samazinājās depresīvas sajūtas un uzlabojās fiziskā veselība.

Kopumā eksperiments pierādīja, ka uzlabojās visu trīs paaudžu emocionālā labsajūta un savstarpējās ģimeniskās attiecības. Viņu bērni un mazbērni kļuva dzīvespriecīgāki, vairāk viens otram uzticējās, attiecības kļuva siltākas un mīļākas.

Tāpēc ir dabiski un veselīgi laiku pa laikam uzticēt vecmāmiņām un vectētiņiem mazbērnu pieskatīšanu, uzskata psihologi, tas uzlabo mikroklimatu ģimenē un stiprina paaudžu saites.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!