Astoņpadsmit gadu vecā Maija ir viena no tūkstoš meitenēm, kuras izmisīgi vēlas tikt kronētas par "Mis Venecuēlu", un viņas ģimene, tāpat kā pārējo kandidāšu tuvinieki, meitenes sapņa vārdā gatavi darīt jebko.
"Es vēlos kļūt atpazīstama. Vēlos, lai mūsu ģimenei uzlabojas dzīves apstākļi. Esam nabadzīgi, un šī ir mūsu vienīgā iespēja nodrošināt labāku nākotni.
Maija un viņas ģimene dzīvo Karakasā – pilsētas nomalē, kur slepkavības notiek reizi 40 minūtēs.
No Venecuēlas nāk visvairāk konkursa "Mis Pasaule" uzvarētāju, un nacionālā konkursa finālu vietējā televīzijā skatās vairāk nekā 50 miljoni skatītāju. Skaistumkonkursi ir viena no valsts ienesīgākajām biznesa jomām.
Uzvara nacionālajā konkursā meitenēm nozīmē lielu iespēju kļūt par "Mis Pasauli", kā arī veidot karjeru šovbiznesā, tā pilnībā mainot savu dzīvi.
Gatavošanās konkursam ietver gan dažādu plastisko operāciju veikšanu, gan jebkādu nepilnību likvidēšanu meiteņu izskatā, stājā un sevis pasniegšanas manierē.
Vairumam konkursa kandidāšu ir veiktas vismaz trīs "pamata" operācijas – krūšu implantu ievietošana, deguna formas uzlabošana, kā arī zoda koriģēšana. Tomēr ir atsevišķas meitenes, kuras operācijām nepiekrīt, un šo lēmumu atbalsta arī viņu ģimenes, uzsverot, ka konkurss meklē skaistāko meiteni, nevis labāko ķirurgu.
Topošās skaistumkaralienes konkursam tik gatavotas samērā nežēlīgi, konkursa galvenajai organizatorei uzsverot, ka galvenais dzinulis ir pārmaiņas, neglītajiem pīlēniem pārvēršoties valdzinošos gulbjos
"Ne pret visām meitenēm daba izturējusies dāsni. Ja kādai vajag deguna korekciju, tā jātaisa. Citādi no dalības konkursā nebūs jēgas. Konkursu skeptiķi un feminisma piekritēji mūs apsūdz tumsonībā, bet tam nav pamata. Mēs taču neapmācām topošos astronautus, bet gan gatavojam meitenes darbam jomās, kur viņas pirmām kārtām tiks vērtētas pēc sava izskata!" teic konkursa organizatore.