No 1.aprīļa par bērna ārpusģimenes aprūpi būs jāmaksā arī vecākiem, kuriem ar tiesas spriedumu atņemtas aizgādības tiesības, to paredz valdībā pieņemtie grozījumi "Noteikumos par ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu samaksas kārtību un apmēru".
Maksājumi nebūs jāveic gadījumos, ja bērns mātei piedzimis dzimumnozieguma rezultātā,  bērna māte atzīta par cietušo kriminālprocesā un bērns nodots ārpusģimenes aprūpē uzreiz  pēc dzimšanas. Tāpat nebūs jāmaksā gadījumos, ja bērna vecāks atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, vecākam ir ierobežota rīcībspēja un nodibināta aizgādnība garīga rakstura vai citu veselības traucējumu dēļ.

Par ārpusģimenes aprūpi nebūs jāmaksā arī vecākiem, kuri iesaistās savu problēmu risināšanā un sadarbojas ar sociālo  dienestu, vai arī devuši rakstveida piekrišanu adopcijai.

Labklājības ministrija (L prognozē, ka līdz ar minētajām izmaiņām aptuveni 100 vecākiem būtu jāsāk maksāt par bērnu ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu un tikpat daudz vecākiem vairs nebūs jāmaksā par bērna ārpusģimenes aprūpi.

Minimālie uzturlīdzekļi katram bērnam no viņa piedzimšanas līdz 7 gadu vecumam ir 25% no minimālās mēneša darba algas jeb 80 eiro. Savukārt katram bērnam no 7 līdz 18 gadiem –
30% no minimālās mēneša darba algas jeb 96 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!