Foto: PantherMedia/Scanpix
Ļoti labas sekmes skolā ne vienmēr garantē izcilus sasniegumus dzīvē, labu, interesantu karjeru. Gandrīz vienmēr klasē ir bijis kāds paklausīgs, kārtīgs skolnieciņš, kas nekad nepelnīja piezīmes, vienmēr pildīja mājas darbus un saņēma labākā skolnieka diplomus, bet dzīvē nekas vairāk par klusu, apzinīgi biroja žurku tā arī nav kļuvis. Toties mazliet huligāniskais trijnieku karalis gan savu biznesu vada, gan spīd uz žurnālu vākiem. Kāpēc tā notiek?

Zinātnieki veikuši eksperimentu - mazus kucēnus sadalīja trīs grupās. Pirmās grupas suņus lielīja, otrās grupas - bāra un strostēja, bet trešās grupas kucēnus gan bāra par nedarbiem, gan lielīja par labu uzvedību. Kāds bija rezultāts? Trešās grupas kucēni izrādījās visvairāk atkarīgi no apkārtējo viedokļa un novērtējuma. Tieši pēc šī principa ir veidota mūsdienu skolu izglītības sistēma.
Bērnus slavē par labām atzīmēm un bar par sliktām sekmēm. Laba uzvedība tiek uzteikta, slikta uzvedība un blēņošanās - sodīta! Bet iniciatīva, oriģinālas idejas, aktivitāte, spēja aizstāvēt un strīdēties par savu viedokli, kas nereti tiek novērtētas kā skolotājam neērtas uzvedības izpausmes, kritizētas un peltas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!