Modernās sabiedrības nelaime ir apsēstība ar tīrību, tāpēc mazā cilvēka organisms neiemācās cīnīties ar pašiem vienkāršākajiem un sadzīvē ikdienā sastopamajiem "iebrucējiem". Savukārt netrenēta imunitāte metas virsū pilnīgi visiem kairinātājiem un izraisa spēcīgu alerģisku reakciju pret katru sīkumu.
Alerģiski bērni ir visas Rietumu sabiedrības nelaime, uzsver profesors Greihems Roks. Saslimušo skaits ar astmu, ekzēmām un pārtikas alerģijām ar katru gadu palielinās. Lielbritānijā ik gadu par 8% pieaug bērnu skaits, kuru vecāki vēršas pie ģimenes ārsta ar sūdzībām par alerģiju. Īpaši strauji šis cipars aug pēdējās trīs desmitgadēs, kopš mājas uzkopšanas arsenālā pieaudzis dažādu dezinficējošo līdzekļu pielietojums.
Vienkāršākais un dabiskākais imunitāti trenējošais paņēmiens ir ļaut ģimenes locekļu mikroflorām savstarpēji apmainīties un vienai otru ietekmēt. Tas notiek arī bērniņa dzimšanas brīdī, kad tas saskaras ar mammas mikrofloru. Tāpat Greihems īpaši uzsver to, ka nav ne jāmazgā, ne jāsterilizē knupīši, bet gan jāļauj mutē veidoties dabīgai videi, kurā ir visas baktērijas, kurām tur ir jābūt.
Imunologs aicina ieviest suni, ja vairākiem ģimenes locekļiem ir nosliece uz alerģijām. Mājdzīvnieks ir viens no piemērotākajiem veidiem, kā sadraudzēties organisma imūnsistēmai ar apkārtējās vides alergēniem.
Kā arī atsakieties no antibakteriālajām ziepēm, tīrīšanas līdzekļiem un bērnu lietu sterilizēšanas. Tas gan nenozīmē, ka nav jāievēro higiēnas pasākumi vīrus infekciju un gripas izplatības laikā.