Jaunākais zīmola "Dove" pētījums atklāj, ka katra trešā sieviete atzīst, ka gandrīz nekad neuzsmaida savam atspulgam, jo nav pilnībā apmierināta ar savu izskatu.
Šai sakarā ir radīta īsfilma "Spoguļi", lai iedrošinātu sievietes apzināties, ka skaistums ir pašpārliecinātības avots, nevis raižu cēlonis.
Īsfilmā redzams kontrasts, kā uz savu atspulgu raugās sievietes un kā – mazas meitenes. Sievietes ir sava skaistuma lielākais kritiķis, un viņas lielākoties savā atspulgā raugās ar raizēm, kamēr mazas meitenes priecājas par to, ko redz spogulī.
Atspulgā redz ne tikai izskatu
Kad sievietes skatās spogulī, viņas redz vairāk nekā tikai to, kā izskatās. 60% sieviešu atzīst, ka spogulī redz to, kā jūtas, un bieži tieši pašpārliecinātības trūkums ir tas, kas atspoguļojas pretī.
Trešdaļa sieviešu savu izskatu raksturo ar negatīvu emocionālu apzīmējumu, un kā "neglītu" sevi raksturo 20% sieviešu, bet par "resnu" pēc atspulga aplūkošnas sevi dēvē 30% sieviešu. Viena piektdaļa sieviešu atklāj, ka nekad nav bijušas pilnībā apmierinātas ar savu atspulgu.
"Sievietēm ir tieksme būt par savu vislielāko kritiķi, raugoties spogulī, un tas negatīvi ietekmē pašpārliecinātību un arī dzīvesprieku," saka "Dove" dezodorantu zīmola vadītāja Evita Meiere. "Ceram, ka īsfilma "Spoguļi" iedrošinās sievietes tikšanos ar savu atspulgu padarīt par prieka un pašpārliecinātības avotu."
Visbiežāk sievietes lūkojas spogulī, lai sakārtotu vai saķemmētu matus (81%), pārbaudītu vispārējo izskatu, uzkrāsotos (70%) vai pārbaudītu ādas stāvokli (56%). Trešdaļa sieviešu atzīst, ka ieskatās spogulī, lai redzētu, cik nogurušas izskatās.
Skatīšanās spogulī mēdz sabojāt dienu
Piektdaļa sieviešu atklāj, ka skatīšanās spogulī mēdz sabojāt garastāvokli uz visu dienu, un gandrīz tikpat liels daudzums sieviešu tādēļ izvairās skatīties spogulī. Tomēr, neraugoties uz sarežģītajām attiecībām ar atspulgu, sievietes jūt vajadzību ieskatīties spogulī regulāri, vidēji spogulī ieskatoties 6 reizes dienā, kopumā aptuveni 50 minūtes 24 stundu laikā.
Psiholoģe Elita Keiša pētījuma rezultātus komentē, sakot: "Mēs bieži novērtējam sevi daudz par zemu, domājam, ka citi ir labāki, koncentrējamies uz to, kas sevī nepatīk. Svarīgi ir saprast, ka tikai tad, kad pieņemsim sevi un savu izskatu, spēsim paskatīties savā atspulgā, lai uzsmaidītu, nevis kritizētu. Mums katrai ir jāpieņem sevi,jāapzinās savs skaistums, un to uzreiz vairāk pamanīs arī citi."