Advokātes atbilde bāriņtiesai: Ģimeniska vide nav tas pats, kas ģimene
Bāriņtiesas, amatpersonas, likumdevēji ir sašutuši par tiem pēkšņi sabiedrības pievērsto uzmanību. Bet kā lai Latvijas sabiedrība neuztraucas, ja pat Nacionālajā attīstības plānā (NAP), paredzēts, ka "līdz 2020.gadam ir jāsasniedz mērķis, ka ģimeniskā vidē (aizbildnis, audžuģimene, mazi bērnu nami un krīzes centri) aug līdz 85% bērnu, turklāt bērniem nav vēlams atrasties lielās iestādēs; maksimums būtu tādas, kur varētu dzīvot līdz 24 bērniem"?

Tāpēc vēlos vēlreiz uzskaitīt manuprāt minimāli nepieciešamos grozījumus Bāriņtiesu likumā, lai likums nebūtu bērnam un ģimenei nelabvēlīgu un apgrūtinošu seku avots, bet gan iespēja tikt galā ar grūtībām.

    1. Par tiesnesi LR tiesā var kļūt no 30 gadu vecuma, ar atbilstošu izglītību un darba pieredzi, ņemot vērā, ka b-tiesas arī pieņem lēmumus, kas ir saistoši visām personām, pie tam attiecas uz personu privāto dzīvi būtu tikai loģiski, ja prasības pretendentiem būtu augstākas. Pie tam 25 gadu vecumu sasniegusi persona ir tikko no "skolas sola", bez patstāvīgas dzīves pieredzes. Tā kā bāriņtiesas locekļi ir tiesīgi patstāvīgi pieņemt vienpersoniskus lēmums, arī aizvietot priekšsēdētāju, tad ir loģiski, ka arī viņiem izvirzītās prasības ir augstākas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!