1. Facebook un Twitter jaunāko ziņu pārlūkošana īsi pirms miega kaitē kvalitatīvam naktsmieram. Klīniskie pētījumi liecina, ka šis rituāls rada nemieru un paaugstina smadzeņu aktivitāti, kas likumsakarīgi veicina bezmiegu.
2. Attiecību eksperti un psihologi iesaka nepārtraukt sociālo tīklu draudzību ar bijušajiem partneriem, ja vien tas nav nepieciešams tavas drošības nolūkos. Šāda saiknes pārraušana patiesībā tikai apgrūtina šķiršanās pārvarēšanu.
3. Nav jēgas apskaust savas paziņas, vērojot viņu dzīvi sociālo tīklu profilos. Atceries, ka tie visbiežāk ir rūpīgi veidotas ilūzijas par nevainojamu dzīvi, kurā katrs no mums vēlas apkārtējiem parādīt labāko sevis versiju.
4. Mazuļu fotogrāfiju publicēšana sociālajos tīklos, kā liecina dažādu aptauju rezultāti, vislielāko aizkaitinājumu rada cilvēkiem, kuriem pašiem atvašu vēl nav. Turklāt, ja tavā profilā gozējas tikai bērna attēli, apkārtējiem var rasties maldīgs iespaids, ka tavs interešu loks ir krietni šaurāks nekā patiesībā.
5. Nesen veiktos pētījumos arī atklāts, ka sociālo tīklu lietotājus kaitina pārmērīga savu attiecību "reklamēšana" interneta vidē. Centies neaizrauties ar neskaitāmiem selfijiem, kuros esi redzama ar savu mīļoto, pie tam – visbiežāk no vienāda leņķa.
6. Atceries, ka sociālie tīkli ļauj par tevi uzzināt ļoti daudz, darot zināmu gan dzīvesvietu un iecienītākos skriešanas maršrutus, gan atpūtas vietas, kurās esi sastopama visbiežāk. Esi uzmanīga un neatklāj par sevi pārlieku daudz informācijas!
7. Izvairies no pasīvi agresīvas uzrunas formas, komunicējot virtuāli ar cilvēkiem, pret kuriem jūti antipātijas. Tā vietā labāk atturies no iesaistīšanās diskusijās, attiecīgi nekaitējot pati savam tēlam.
8. Ja vien vēlies attīstīties profesionālajā jomā, nekādā gadījumā nesniedz publiskai apskatei fotogrāfijas, kurās esi redzama, aizrautīgi lietojot alkoholu vai esot puskaila – šīs bildes reputācijas saglabāšanas nolūkos saglabā vien atmiņām.
9. Uzlūdzot draugus un paziņas uz pašas rīkotu pasākumu, izsūti privātus e-pastus, nevis publicē kopīgus ielūgumus Facebook jaunāko ziņu lentā. Tas ne tikai pasargās tevi no viesiem, kurus pasākumā redzēt nevēlies, bet arī radīs krietni labāku iespaidu.
10. Nereti pat neveiksmīgas fotogrāfijas iespējams glābt, izmantojot tehnoloģiju iespējas. Ja vienīgā bilde ar tevis iecienītu mūziķi izrādās sliktāka nekā esi cerējusi, publicējot to vietnē Instagram, izmanto dubultu filtru likšanu – izvēlēto filtru saglabā un pēc tam to fotogrāfijai uzliec vēlreiz.
11. Neaizraujies ar ēdienu fotografēšanu, ja vien tavi sociālo tīklu profili nav veltīti blogošanai par kulinārijas tēmu. Līdzīgi mazuļiem, arī pārmērīgas ēdienu fotogrāfijas rada neapmierinātību tavu sekotāju lokā, turklāt fotogrāfijās tie ne vienmēr izskatās tikpat gardi kā realitātē.