6340239_mDSl6X
Foto: DELFI
Stāvot veikalā pie kases, bija iespēja noklausīties divu apmēram 14 gadus vecu meiteņu sarunu, kurā galvenā tēma bija iepriekšējā dienā notikuša tusiņa apspriešana. Izskanēja teikums "Bet ārprāts, kā viņa bija piemāvusies... tādu nekad vēl nebiju redzējusi. Protams, ka iedzer jau visi, tas normāli. Bet jāzina taču mērs!"

Fakts, ka lielākā daļa jauniešu nogaršo alkoholu un izmēģina cigaretes dūmu vēl pirms legāli viņiem ļauts šīs vielas iegādāties, ir neapstrīdams. Lai arī kā vecāki censtos radināt savu atvasi pie veselīga dzīvesveida, tomēr lielākoties jauniešiem gribās izmēģināt šo aizliegto augli. Vienu reizi, otru, trešo, vēl un vēl... un rodas atkarība. Dažādi pētījumi, kas veikti ar mērķi noskaidrot, cik daudz nepilngadīgo lieto alkoholu un/vai smēķē (vai vismaz ir to izmēģinājuši), atklāj satriecošus datus - aptuveni 85% nepilngadīgo tas nav nekas jauns.

Tas nozīmē, ka par atkarību izraisošajām vielām ar bērnu ir jāsāk runāt jau mazotnē, un atvasei pieaugot, arvien vairāk jāpaplašina šīs sarunas. Un, protams, jārāda pozitīvs piemērs ģimenē," saka psiholoģe un narkoloģe Iveta Meijere.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!