Tu jau pirms mēneša esi atteikusies no cigaretēm un esi mainījusi savus kafijas dzeršanas paradumus, taču boss vēl nav informēts par faktu, ka tu gaidi bērniņu. Lai gan neviens nevar ieteikt, kurš būtu vispareizākais brīdis, lai par to runātu ar priekšniecību, taču ir zināms, ka iepriekš rūpīgi sagatavojot šo paziņojumu, var cerēt uz iecietīgāku attieksmi no bosa puses. Portāla "hideyourpregnancy.com" ieteikts nepaziņot šo faktu vismaz līdz otrā trimestra veiksmīgam sākumam.
Svarīgi arī izvēlēties stratēģiski pareizāko brīdi, kad par to paziņot pārējiem. Lūk, kas jādara:
Biroja baumas iet pa priekšu
Nenovērtē pārāk zemu biroja baumu ietekmi. Priekšniecei savus jaunumus paziņo pirms viņa tos uzzina no kāda cita. Tas, protams, nenozīmē, ka tu nevienam par to nedrīksti ātrāk stāstīt, taču tev jābūt diskrētai. Uzticoties kādai kolēģei, liec viņai saprast, ka viņa pagaidām ir vienīgā, kura zina par tavu grūtniecību. Tādēļ būs mazāka iespēja, ka viņa izpļāpāsies ātrāk nekā tu būsi gatava par to paziņot publiski.
Vadība ir pirmā, kuru jāinformē par "interesanto stāvokli", tikai pēc tam šos jaunumus atklāj kolēģiem.
Labāk vēlāk nekā par agru
Ja intuīcija saka, ka priekšniecība negatīvi reaģēs uz tavu grūtniecību, nesteidzies ar paziņojumu. Tomēr, ja tevi no rītiem moka nelabums vai parādās citas ar grūtniecību saistītas komplikācijas, kuru dēļ tu kavē darbu, tev nāksies par to paziņot ātrāk, nekā tu biji plānojusi.
Ja tuvākajā nākotnē tev gaidāma saruna ar bosu par algas pielikumu vai jāsniedz nozīmīga atskaite par paveikto projektu, labāk atliec šo paziņojumu uz laiku, kad šie jautājumi būs nokārtoti. Pretējā gadījumā tu nezināsi, cik lielā mērā vainojama grūtnieču diskriminācija, ja tava pārskata rezultāti nebūs tik labi kā gaidīts.
Labāk aizkavē savu paziņojumu, ja tu mani, ka bosam ir slikts garastāvoklis. Ja priekšniekam ir steidzami jārisina sarežģīta problēma, lai iekļautos termiņos, tad atliec šo sarunu uz vēlāku laiku, kad boss būs pretīmnākošāks.
Ieplāno savu paziņojumu tā, lai tas sakrīt ar kādu ievērojamu sasniegumu darbā (piemēram, liela projekta veiksmīgu pabeigšanu). Tādējādi tu bosam vairāk ar darbiem nekā ar vārdiem pierādīsi, ka grūtniecības laikā spēj strādāt tikpat produktīvi kā agrāk.Gatavojies arī uz vēsu attieksmi. Lai gan tavs priekšnieks apsveiks tevi par laimīgo notikumu tavā dzīvē, viņu satrauks jaunās rūpes par to, cik lielā mērā tava grūtniecība ietekmēs kompānijas darbību. Ja priekšniekam šis ir pirmais gadījums, kad darbiniece paliek stāvoklī, viņš varētu būt sevišķi nobažījies.
Iespējams, ka tev vajadzēs apspriest darba pienākumu maiņu grūtniecības laikā. Piemēram, ja tavs darbs saistīts ar bīstamām ķimikālijām, tev vajadzētu lūgt, lai līdz dzemdībām tevi norīko veikt citu, veselībai nekaitīgu darbu.
Nesniedz solījumus, kurus tu nespēsi izpildīt. Nevajag izvēlēties konkrētu laiku, kad iesi dzemdību atvaļinājumā un kad atgriezīsies darbā. Labāk vienojies ar priekšniecību, ka šos plānus apspriedīsiet grūtniecības pēdējos mēnešos.
Pastāsti, kā šo jaunumu darba paziņoji tu un kāda bija priekšniecības reakcija uz šīm ziņām?