<a rel="cc:attributionURL" href="http://500px.com/timglowik">Tim Glowik</a><a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/deed.en_US">CC</a>
Attiecību veidošana jau izsenis uzskatīta par nozīmīgu izdzīvošanas prasmi. Draudzīgu attiecību veidošanai ir liela nozīme bērna pozitīva paštēla un identitātes veidošanā.

Draudzēšanos nosaka prasmes, ko var attīstīt tikai tās trenējot, piemēram, prasme sarunāties, risināt jautājumus, atpazīt un kontrolēt savas emocijas. Neskaitāmi pētījumi apliecina, ka tieši vecākiem ir svarīga loma bērna komunikācijas prasmju izkopšanā. Centra "Līna" psiholoģe Zane Avotiņa sadarbībā ar Mazo ekspertu skolu ir sagatavojusi 5 ieteikumus, kā vecāki var palīdzēt saviem bērniem veidot attiecības ar apkārtējiem.

Dod bērnam iespēju veidot attiecības. Piedāvā satikt vienaudžus. Tie var būt pulciņi vai nodarbības, kur satiekas bērni ar līdzīgām interesēm. Tā var būt viesošanās pie draugiemvai bērna draugu uzņemšana savās mājās, tāpat noderīgi var būt arī publiski spēļu laukumi. Pieaugot viņam būs vieglāk, ja kopš bērnības būs iespēja komunicēt ar dažādiem cilvēkiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!