<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/78428166@N00/">Tony Alter</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>
Tradicionāli tēvi joprojām lielā daļā ģimeņu tiek uztverti kā otrā plāna vecāki. Pirmajā vietā parasti ir mammas, kas audzina, aprūpē un gādā par bērnu. Vīrieša uzdevums ir atvilkt mājās mamutu un netraucēt sievai veikt savus pienākumus bērnkopībā.

Vēl salīdzinoši netālajos pagājušā gadsimta 70. gados arī psihologi un antropologi uzskatīja, tēva loma ir mazsvarīga un bioloģiski tēviņi tikai "sēja sēklu" un devās tālāk. Patiesībā tā nav!

Tagad vairāki zinātniski atklājumi apgāž šo kļūdaino viedokli. Katrā dzīves posmā tēva loma bērnu attīstībā ir neaizstājama un ļoti svarīga. Psihologi, neirologi, sociologi un neirofiziologi apkopojuši svarīgākās atziņas grāmatā "Vai tēvi ir svarīgi?" (Autors - Pols Reberns), kas kardināli maina tēta lomu ģimenē. Piecu bērnu tēvs un grāmatas autors secina, ka attieksmes maiņa modernajā sabiedrībā attiecībā pret tēva lomu šoreiz ir devušas daudz lielākus labumu, nekā vispār tika cerēts. Ja viens viņš to, protams, grib!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!