Viņš grib palikt mājās viens. Ja mamma saka, ka viņai uz brīdi ir jādodas prom, bērns to uztver bez negatīvām emocijām un ļoti labprāt piekrīt palikt mājās. Bērns nebaidās un prot sev atrast nodarbošanos.
Viņš ievēro noteikumus. Drošības noteikumi - nevērt vaļā durvis, ja zvana svešs cilvēks, nekāpt uz palodzēm, neieslēgt gāzes plīti utml., jāizstāsta vienmēr; kā arī jāpārliecinās, ka bērns tos ir dzirdējis un sapratis pēc būtības. Vecākiem jābūt pārliecinātiem, ka šie noteikumi tiks ievēroti.
Viņš ir pārliecināts par sevi un drošs. Pašpietiekams bērns uzdotās lietas izpilda uzreiz (vai gandrīz uzreiz) un prot par sevi parūpēties. Viņš zina, kur stāv sviestmaizes un kā ieliet krūzītē ūdeni, lai padzertos. Pašaprūpes iemaņas viņam nav svešas. Vecāki var paļauties, ka bērns izmantot tikai tās ierīces ēdiena uzsildīšanai, kuras viņam ir atļauts izmantot.
Viņš prot izmantot mobilo telefonu. Lai cik droša būtu vide mājās, vienmēr jāatstāj iespēju ar jums sazināties. Pārliecieties, ka viņš prot sazvanīt mammu, tēti vai citu uzticības personu.
Viņš saprot, ko nozīmē drošība. Visādam gadījumam telefonā ieraksties arī tālruni 112, kur zvanīt ārkārtas gadījumos. Pastāstiet, kad un kā to izmantot. Paskaidrojiet, kā atslēgt durvis un kā rīkoties, ja izceļas ugunsgrēks. Ko darīt, ja ir nejauši savainojies. Paskaidrojiet, vai drīkst lietot nažus un kā rīkoties, ja pie durvīm klauvē svešs cilvēks vai kaimiņš.
Pirmās reizes bērnu vienu mājās neatstājiet ilgāk kā 10 - 20 minūtes. Atgriežoties, pārliecinieties, vai viss tiešām ir kārtībā. Varbūt ir radušies jautājumi, kas jāpārrunā? Kādas bija sajūtas, paliekot vienam? Neaizmirstiet, ka Latvijas likumdošana neļauj atstāt bērnus līdz 7 gadu vecumam bez pieskatīšanas.
Kad jūs pirmo reizi atstājāt savu mazuli mājās vienu un kādi bija jūsu vērtēšanas kritēriji, pirms izlēmāt "Jā, tas ir droši!"