<a rel="cc:attributionURL" href="http://www.flickr.com/photos/thomasrdororg/">thomasrdotorg</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">CC</a>
Apdrošināšanas sabiedrība "BTA Insurance Company" SE, apkopojot datus par pēdējās divās nedēļās pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem, kuros cietuši bērni, secinājusi, ka šajā pirmsskolas laikā bērni lielākoties guvuši traumas, neapdomīgi skraidot un rotaļājoties, dzīvnieku kodumu dēļ un krītot no velosipēda. Kopumā par šiem gadījumiem BTA izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzībās 1284 eiro.

Pēdējo divu nedēļu laikā, kad pamazām bērni atgriežas pilsētā no vasaras brīvlaika, BTA saņēmusi 13 atlīdzību pieteikumus par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Seši gadījumi pieteikti par traumām, kuras bērni guvuši, neapdomīgi skraidot un spēlējoties, trīs gadījumi pieteikti par dzīvnieku plēstām brūcēm un kodumiem, divi gadījumi pieteikti par traumām, kuras bērni guvuši, krītot no velosipēda, bet viens gadījums pieteikts par traumu, kas gūta, lēkājot uz batuta. Pieteikts arī gadījums par grieztu brūci kājā, kuru kāds zēns guvis, ceļot metāla loksni.

Kopumā par šiem nelaimes gadījumiem BTA izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzības 1284 eiro apmērā. Lielāko apdrošināšanas atlīdzību BTA izmaksājusi 298 eiro apmērā par nelaimes gadījumu, kurā astoņus gadus veca meitene, lēkājot uz batuta, salauza rokas elkoņa kaulu. Otru lielāko apdrošināšanas atlīdzību BTA izmaksājusi 224 eiro apmērā par nelaimes gadījumu, kurā 17 gadus vecs zēns futbola spēles laikā guva kreisās kājas traumu, proti, ceļa locītavas meniska plīsumu.

Iveta Rijniece, apdrošināšanas sabiedrības "BTA Insurance Company" SE Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore: "Raugoties uz pirmsskolas laikā pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem, kuros cietuši bērni, redzams, ka tie aizvien ir raksturīgi vasaras brīvlaikam. Augusta beigās bērni atgriežas pilsētās no lauku mājām, nometnēm, un sāk piedalīties ceļu satiksmē. Pavadot vasaru izklaidējoties un rotaļājoties, liela daļa bērnu aizmirst par ceļu satiksmes noteikumiem, kas jāievēro, piemēram, ejot pa ielu vai šķērsojot to, braucot ar velosipēdu un izkāpjot no sabiedriskā transporta. Šī iemesla dēļ liela nozīme ir tam, vai un kā vecāki pastāsta un atgādina savām atvasēm ne tikai par drošības noteikumiem rotaļājoties, bet arī par ceļu satiksmes noteikumiem. Septembrī, kad sākas jaunais mācību gads, piesardzīgiem uz ceļa jābūt arī autovadītājiem, sevišķi mācību iestāžu tuvumā." 

Sākoties jaunajam mācību gadam, BTA aicina vecākus atcerēties un ņemt vērā vairākus būtiskus padomus, lai rūpētos par bērnu drošību:

• Pirms skolas laika sākuma, vecākiem savām atvasēm vēlreiz jāatgādina un jāpārrunā ceļu satiksmes noteikumi. Jāpārrunā, kā pareizi jāpārvietojas pa ielu, kā tā jāšķērso, un kā pareizi izkāpt un iekāpt sabiedriskajā transportā.

• Lai bērns labāk izprastu pareizu rīcību uz ceļa, vecākiem un bērniem nepieciešams kopīgi izstaigāt ceļu no mājām līdz skolai, paralēli arī izstāstot, kā rīkoties uz ceļa dažādās situācijās.

• Bērniem jāatgādina arī par to, ka nedrīkst runāt ar svešiniekiem un kāpt nepazīstamu cilvēku automašīnās!

• Daudzi bērni ar velosipēdu brauc ne tikai brīvajā laikā, bet arī dodas ar to uz skolu. Tāpēc vecākiem jāatgādina saviem bērniem par drošu pārvietošanos ar velosipēdu un jārūpējas, lai bērniem būtu dažādi nepieciešamie aizsarglīdzekļi – ķivere, ceļgalu, elkoņu un roku aizsargi.

• Vecākiem jāparūpējas, lai bērns tumšā laikā uz ielas ir pamanāms, proti, jānodrošina bērni ar atstarotājiem, kā arī jāizstāsta bērniem par pareizu atstarotāju lietošanu!

• Sākoties skolai, vecākiem saviem bērniem noteikti jāatgādina par drošību un rīcību dažādās krīzes situācijās, piemēram, kā rīkoties, ja izcēlusies ugunsnelaime vai nelaimē nonācis draugs, kā izsaukt policiju, neatliekamo medicīnisko palīdzību, ugunsdzēsējus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!