Reti kura no mums iedomājas, cik lielu prieku dzīvē var ienest tik vienkārša darbība, kā no vārdiem izveidot ko nozīmīgu. Uz lapas uzrakstītais atspoguļo, kas mēs patiesi esam, nevis to, kas mēs domājam, ka esam. Rakstīšana mums palīdz sasniegt lielāku brīvības izjūtu, tādēļ, pat ja tev šķiet, ka tev nepadodas rakstīt, velti dienā 10 līdz 15 minūtes laika, lai pamazām sevi vestu pretī laimei un drosmei. Sāc, izvēloties vienu no zemāk norādītājiem psychologytoday.com ieteikumiem, kā rakstīšana var tev palīdzēt kļūt priecīgākai un vairāk uzdrīkstēties.
Rakstīšana palīdz cīnīties pret kritiku
Iedomājies visas personas, kuras kaut reizi dzīvē tevi ir nepamatoti nopēlušas un pieraksti, kā viņi visi kopā iekāpj autobusā un dodas prom no pilsētas uz vienu vai vairāk nedēļām. Ievieto šajā sarakstā gan ģimenes locekļus, kas ir tev ieteikuši zaudēt vēl pāris kilogramus svara, skolotājus, kas tev teikuši, ka neesi pietiekami radoša vai darba kolēģi, kurš nenovērtē tevis veiktos pienākumus.
Apraksti, kā viņi pa vienam kāpj autobusā, viens ar otru strīdoties un sakot tev, cik ļoti tev viņus vajag. Uzraksti, kā autobusa durvis aizveras, tas pamet pieturu un pazūd no skata, atstājot tevi vienu, un ļaujot justies brīvākai un atbrīvotākai.
Rakstīšana atgādina par tavu drosmi un prieka mirkļiem
Prieks un drosme ir savā starpā sasaistāmi jēdzieni, jo mēs nereti sajūtamies laimīgi, kad attaisnojas kāds risks, ko esam uzņēmušies. Izveido sarakstu ar divām, trīs lietām, kuru laikā esi piedzīvojusi milzīgu prieku vai drosmi un uzraksti par to stāstu.
Apraksti šo situāciju trešajā personā, lai nedaudz no šī stāsta distancētos un ieraudzītu to no citas perspektīvas. Atceries, ka no malas tevis pielietotā drosme vai uzņemtais risks var neizskatīties tik varonīgi, kā licies, taču uzņemties to brīdī, kad tas tev ir licies grūti, droši vien prasīja milzīgu drosmes devu.
Rakstīšana pārtrauc bezjēdzīgus ieradumus
Rakstīšana var palīdzēt tev citām acīm paskatīties uz tavu ikdienas rutīnu un to mainīt. Piemēram, kad tu esi emocionāli uzvilkta, iespējams, tu uzreiz centies mesties strīdos, meklē kādu, ko vainot vai arī ēd neveselīgu pārtiku, kas izjauc tavu veselīgā dzīvesveida plānu.
Šādos gadījumos uzraksti par to, kas spēj tevī radīt trauksmi – pieraksti, kā tu parasti uz to reaģē un kādas šai reakcijai būtu alternatīvas, tādējādi iepazīstinot sevi ar opcijām, ko izmantot nākotnē. Reaģēt uz ierastām lietām citādāk, kā pierasts, ir veids, kā sajusties pārliecinātākai un nonākt pie labākiem risinājumiem.
Rakstīšana var palīdzēt tev sevi redzēt kā mīlētu personu
Bieži vien tad, kad mēs domājam par sevi, mēs koncentrējamies uz sliktajām lietām, piemēram, uz to, ko esam izdarījuši nepareizi, kādas kļūdas esam pieļāvuši un tamlīdzīgi.
Lai paskatītos uz sevi no citas puses, uzraksti sev mīlestības vēstuli no kādas citas personas. Vienalga, īstas vai izdomātas, bet ir svarīgi, lai šī persona patiešām saprot, kas tu esi savā būtībā un mīl tevi. Iekļauj šajā vēstulē lietas, kuras tev padodas vislabāk, pat ja tās šķietami ir visai nenozīmīgas. Nebaidies izmantot uzslavas.
Rakstīšana palīdz iedomāties un ieviest savā dzīvē laimi un uzdrīkstēšanos
Teikums "ja es būtu laimīgāka un drosmīgāka, tad es..." ir tā vērts, lai apdomātos un pierakstītu uz to atbildi. Ja tu kādu rītu pamostos un pēkšņi justos kā drosmīgākā un laimīgākā persona, ko vien vari iedomāties, vai tu savā dzīvē darītu ko citādi? Vai tu ģērbtos citādi, ietu uz deju nodarbībām, runātu citādāk?
Sīkās detaļās pieraksti, ko tieši tu darītu citādāk, kā līdz šim, un pēc tam vienu vai divas no sarakstā minētajām lietām tūlīt pat izpildi – negaidi, kad laime un uzdrīkstēšanās atradīs tevi pašu. Rīkojies tā, it kā tu būtu tā persona no nākotnes, lai savu dzīvi padarītu krāsaināku un iespējām piepildītāku.