Foto: Shutterstock
Līdz ar jaunā mācību gada sākšanos aktualizējas jautājums, kā samazināt to stundu skaitu, ko bērni un jaunieši pavada pie datora, jo tas var izraisīt ne tikai veselības problēmas, bet arī atkarību. Virtuālajā realitātē vairākas stundas dienā "dzīvo" vairāk nekā puse skolēnu, liecina biedrības "Esi brīvs!" un pētījumu kompānijas TNS veiktā aptauja.

Pētījuma dati rāda, ka 55,5% skolēnu savu brīvo laiku pavada sēžot pie datora, un tas ir vairāk nekā to bērnu un jauniešu skaits, kuri apmeklē pulciņus (51,3%) un uzturas svaigā gaisā (48,7%). Savukārt tikai 51,9% aptaujāto vecāku atzinuši, ka viņu atvases brīvais laiks lielākoties tiek veltīts mācībām.

"Tiem skolēniem, kuri visu savu brīvo laiku pavada pie datora, atkarības risks ir ļoti augsts. Zinātniskie pētījumi pierāda, ka tie bērni un jaunieši, kuriem ir izveidojusies atkarība no sociālajiem tīkliem un interneta lietošanas, visbiežāk šādā veidā apmierina saskarsmes trūkumu ar cilvēkiem reālajā pasaulē - galvenokārt tuviniekiem un vienaudžiem," stāsta biedrības "Esi brīvs!" vadītāja Dace Caica.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!