Kāda kaimiņzemē veikta pētījuma dati ir visai pārsteidzoši: tie prognozē, ka teju piektajai daļai Maskavas sieviešu, kuras dzimušas sepiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados, visticamāk, nebūs pēcnācēju. Šie statistikas rādītāji nenorāda uz sieviešu reproduktīvās veselības problēmām, kā varētu domāt, - tā, lielākoties, ir viņu apzināta izvēle.Kritiski izvērtējot situāciju tuvāko paziņu lokā, ir pamats domāt, ka arī mūsu valsts statistikas dati šinī jomā varētu būt stipri līdzīgi. Tas liecina, ka pagātnē ir laiki, kad sieviete neskaitījās piepildījusi savu sūtību, ja nebija radījusi vismaz vienu pēcnācēju.
Ja arī tu, vismaz pagaidām, vēl nejūties gatava mātes lomai un, kamēr precētās draudzenes dzemdē, gaidot savu "zvaigžņu stundu", nezini, kā sevi nodarbināt, iepazīsties ar pāris lieliskām idejām - gan no pašu pieredzes, gan tīmeklī atrastām.
Vai zināji, ka jau mazuļa pirmajā dzīves gadā būs nepieciešams šķirties visai prāvas naudas summas, no kuras aptuveni 700 eiro tiks burtiskā nozīmē izmesti mēslainē, jo tos nāksies iztērēt autiņbiksīšu iegādei. Tādēļ jau laicīgi atver bankā rēķinu un sastādi saprātīgu vēlmju sarakstu, kuras vēlies realizēt tuvākajā laikā. Realizē sapņus jau tagad un mācies kontrolēt savus līdzekļus, kamēr vēl uz tiem neviens vēl nevar pieteikt mantojuma tiesības.Tev tas ir jādara ne jau tādēļ, lai audzinātu savu atbildības sajūtu. Suns tev iemācīs neizmētāt lietas kur pagadās, tu modīsies vienā un tajā pašā laikā pat brīvdienās un gūsi milzīgu prieku, dauzoties pa savu mājokli ar būtni, kura pat nemāk runāt, jo šie pinkainie, rejošie brīnumi tik ļoti līdzinās bērniem...Negaidīta dzīves ritma restartēšana parasti ir sākums virknei jaunu, pozitīvu pārmaiņu un, pats svarīgākais, tā atbrīvo no depresīvas sajūtas, kura var rasties, ilgstoši samierinoties ar ikdienas vienmuļo ritējumu. Tev nebūt nav nepieciešams pārcelties uz citu valsti, pietiks, ja pārcelsies uz citu mājokli, varbūt tikai pāris kvartālu attālumā no tavas tagadējās dzīvesvietas.Ja tomēr esi nobriedusi radikālām pārmaiņām, iesakām doties uz Austrāliju vai kādu no Skandināvijas valstīm, jo tās, ja var ticēt statistikai, ir valstis ar jaunajām māmiņām visdraudzīgāko politiku. Iespējams, ka tieši ilgtermiņa drošības sajūta tev palīdzēs izšķirties par labu mazam brēkulītim.
Nodarbojies ar ekstrēmām izklaidēm
Izmanto iespēju savākt 100 lēcienus ar izpletni, lai tiktu ieskaitīta profesionāļu rindās vai apmeklē daivinga nodarbības, lai iegūtu sertifikātu. Ja tas nešķiet iedvesmojoši, varbūt tevi uzrunās lidošana ar paraplānu vai gumijlekšana. Dari to tagad ne tāpēc, ka vēlāk tam nebūs laika, bet tādēļ, ka kļūstot par māmiņu, pamodīsies tavs snaudošais pašsaglabāšanās instinkts, kas liks izsvītrot šāda veida izklaides no savas plānotāja. Turklāt nodarbošanās ar ekstrēmo sportu, ir lielisks veids, kā iegūt jaunus, simpātiskus un sportiskus vīriešu kārtas paziņas.Dodies ceļojumā apkārt pasaulei
Vai izplāno un realizē savu sapņu ceļojumu, - tādu, kurš būtu pārāk traks, lai tajā dotos kopā ar bērniem. Vari doties garā pārgājienā pa kādu mežonīgu dabas nostūri ar mugursomu plecos, pieteikties jogas nometnei augstu kalnos vai apceļot Franciju vīna tūres ietvaros.Starp citu, ir virkne valstu, uz kurieni ar mazuļiem doties nav īsti ieteicams: Kenija, Tanzānija, Kolumbija, Venecuēla, Indija, Peru....Vai tiešām tu uzskati, ka ir vērts gaidīt līdz tavs vēl neieņemtais bērns sāks iet skolā, lai apmeklētu šīs brīnišķīgās vietas?
Līdz brīdim, kamēr tev vēl nav bērnu, vari uzskatīt, ka dzīve ir nebeidzama eksperimentu virkne. Kad būsi kļuvusi par māmiņu, dzīve sagādās ne mazums prieka un pārmaiņu, bet, visticamāk, tu vairs nekad nevarēsi rīkoties tik spontāni kā šobrīd.Interesanti, ka daudzas sievietes nevēlas dzemdēt bērnus un pat iesaistīties nopietnās attiecībās, jo grib pēc iespējas ilgāk rīkoties kā naivas, bezatbildīgas un sargājamas mazas meitenītes. Mūsu vecmāmiņas teiktu: "Vēl neesi iztrakojusies." Bet mums, glancēto žurnālu un sociālo tīklu paaudzei, nav saprotams, kā no izklaidēm iespējams nogurt.
Pamēģini! Dejo klubiņos līdz rītausmai, organizē skaļas pasēdēšanas, atrodot jebkādu iemeslu, neierobežo savus kaitīgos ieradumus un draudzējies tikai ar trakākajiem ballīšu "lauvām" līdz brīdim, kad tas viss tev velnišķīgi noriebsies un dvēsele pieprasīs tikai mieru un klusumu.
Lai cik banāli tas arī neskanētu, tev ir jākļūst par savu labāko palīgu un draugu. Ja vēlies, lai tavi bērni būtu laimīgi, tev vispirms ir jātiek galā ar savām bērnības bailēm, skolas gadu kompleksiem, neizdevušos attiecību sāpēm un nepiepildītām cerībām, kuras neļauj tev justies pašpietiekamai.Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi
šeit