Šai sakarā "Huffington Post" sniedz atbildi uz jautājumu – "Kāpēc ir tik grūti sevi mīlēt?" – piedāvājot arī zinātniski pamatotus iemeslus, kāpēc šī prasme jāapgūst pēc iespējas ātrāk.
Pieņemot un iemīlot sevi, mūsu dzīve kļūst ievērojami laimīgāka
Pētījumi liecina, ka sevis pieņemšana rada krietni lielāku apmierinātību ar dzīvi, tomēr šīs prasmes apgūšanai ikdienā veltām pārāk maz laika.
Lai to trenētu, palūdz draugiem sevi raksturot, minot tikai pozitīvās īpašības un sasniegumus, kas, viņuprāt, būtu jāuzslavē. Pēc tam tāpat raksturo savus sarunas biedrus.
Rezultātā būs cēlusies tava pašapziņa, kā arī labo, draugiem izteikto vārdu dēļ uzlabojies noskaņojums.
Sevis mīlēšana iedrošina mūs sasniegt savus mērķus
Tieši spēja sevi pieņemt un, neraugoties uz visiem trūkumiem – mīlēt, rada nepieciešamo motivāciju sporta zāles apmeklēšanai un kaitīgo ieradumu atmešanai. Tādējādi, sākot dzīvot veselīgāk, uzlabojas arī mūsu veselība un, attiecīgi, dzīves kvalitāte.
Žurnālā "Health Psychology" publicēta pētījuma rezultāti informē, ka sevis uzmundrināšana, nevis žēlošana ir pamats veselīgākai un kvalitatīvākai dzīvei, kas atvieglo arī mērķu sasniegšanu.
Lai veicinātu pašmotivāciju, vari savus mērķus arī uzrakstīt uz papīra – pētnieki teic, ka tā tos patiesi realizējam ātrāk un efektīvāk.
Izaicinot sevi, retāk slimojam ar mentālām saslimšanām
Pētījumos pierādīts, ka cilvēki, kuriem ir augstākas prasības pret sevi un kuri sevi biežāk izaicina, retāk slimo ar mentālām saslimšanām, tai skaitā – depresiju.
"New York Times" ziņo, ka sevis mīlēšanas prasme, ko savukārt stiprina pieveiktie izaicinājumi, mūs arī padara par lielākiem optimistiem, samazina stresa līmeni un paaugstina darba spējas.
Mīlot sevi, paaugstinām savas darba spējas
Kad esam ar sevi apmierināti, kā izrādās, paaugstinās arī mūsu darba spējas. Izprotot savus strādāšanas paradumus un apzinoties, ka ne visu pagūsim laikā un nevainojami, patiesībā aug darba ražīgums un mierīgāk tiekam galā ar stresa situācijām.
Sevis mīlēšana atvieglo cīņu ar likstām
Žurnālā "Psychological Science" publicēts pētījums pierādījis, ka cilvēki, kuri sevi vērtē augstāk un necīnās ar mazvērtības kompleksiem, efektīvāk risina problēmas un veiksmīgāk tiek galā ar krīzes situācijām.
Savukārt cilvēki, kuri sevi lielākoties tikai kritizē, krietni sliktāk jūtas stresa brīžos un ar lielākām grūtībām pārvar nepatikšanas.