Foto: PantherMedia/Scanpix

Grūtniecība katrai sievietei norit citādi. Viens ir skaidrs, gatavojies ar grūtniecības izraisītām fiziskajām izmaiņām, kurus tu pati nespēj mainīt. Aplūkosim, kas ar tevi var notikt jeb, kā var izmainīties tavs ķermenis pēc bērniņa iznēsāšanas.

Lielākas pēdas

Foto: PantherMedia/Scanpix

Tas nenotiek ar visām, taču ir pietiekami daudz sieviešu, uz kurām šī lieta attiecas. Nav ne jausmas, vai pēdas saplacina lielais grūtniecības svars vai kaut kādā veidā izstaipās saites pēdas velvē, taču lielai daļai sieviešu pēc dzemdībām kurpju izmērs ir kļuvis par pusizmēru lielāks. Nebaidies, šī tendence nav novērojama atkārtoti pēc katras nākamās grūtniecības, tādēļ, laižot pasaulē nākamo mazuli, nenāksies nomainīt visus esošos apavus. Patiesībā, varbūt patiešām ir vērts izrevidēt savus apavus un izmest visus, kas nedaudz spiež, jo tava pēda nesarausies. Sākot ar šo brīdi, jaunās, palielinātās pēdas vajadzētu vairāk lutināt ar ērtībām, nevis šiku.

Mazākas krūtis

Foto: PantherMedia/Scanpix

Laikam jau precīzāks apzīmējums varētu būt "plakanākas" krūtis, jo āda tām nedz saraujas, nedz izplešas, taču tauki, kas to kādreiz pildīja, ir prom uz neatgriešanos. Nav vienprātības par to, vai krūtsbarošana pasliktina situāciju, taču novērojumi liecina, ka lielāko grēka darbu pastrādā tieši grūtniecība, nevis barošana. Vienīgais mierinājums: ja atkal paliksi stāvoklī, tev būs atkārtots deviņus mēnešus ilgs lielisko krūšu laiks, taču tā beigās būs jau zināmais vecais stāsts. Mierinājuma vārdi ir šie: push - up krūšturis.

Vairāk ādas

Foto: PantherMedia/Scanpix

Šī varētu nebūt no pamanāmākajām problēmām, ja laimīgā kārtā esi apveltīta ar lielisku ādas toni. Ja esi vasarraibumainas, plānas ādas īpašniece, tad būs grūtāk - saliecoties viduklī, vēdera āda sakrunkosies kā neliels akordeons. Bez "riepām" uz vēdera, iespējams, neiztikt.

Tumšāki krūtsgali

Foto: Publicitātes foto

Jau grūtniecības sākumposmā pamanīsi, ka krūtsgali kļuvuši lielāki un tumšāki. Aptuveni gadu pēc dzemdībām tie droši vien būs kļuvuši tādi paši kā agrāk, taču tumšākā nokrāsa paliks uz ilgāku laiku.

Izstaipīta maksts

Foto: PantherMedia/Scanpix

Iespējams, par šo tematu īpaši nevēlies nedz runāt, nedz domāt, tomēr izvairīšanās to darīt tēmu nepadara par nebijušu. Pēc dabiskām vaginālām dzemdībām tava maksts nekad nebūs tik tvirta kā agrāk. Jā, daudzas saka, ka ar laiku viss atgriežas iepriekšējā stāvoklī, bet īstenībā maksts kļuvusi nedaudz vaļīgāka, bet sievietes - vēl seksīgākas nekā agrāk. Ja tev ir dūša pajautāt vīram, vai viņš jūt atšķirību, dzīvesbiedrs droši vien mēģinās lavierēt ar atbildi vai arī melos, acīs skatīdamies, jo, bez šaubām, ļoti labi saprot, ka sievietēm šī ir ārkārtīgi sāpīga tēma. Tomēr nekrīti panikā. Maksts neizstaipās kā veca bikšu gumija; tā gluži vienkārši vairs nav tik tvirta. Ārsts to zina, pat, ja neapspriežas ar tevi. Šī iemesla dēļ lielākā daļa ārstu ļoti vēlas epiziotomijas griezuma vietai uzlikt rūpīgas šuves. Vīrs joprojām vēlēsies seksu ar tevi, un tev tas joprojām sagādās baudu. Starp citu, tagad tas var pat patikt vēl vairāk, jo vīram nepieciešams ilgāks laiks, lai beigtu, savukārt tu šo papildu laiku vari izmantot, lai viņu panāktu. Tomēr, ja sekss nesniedz baudu, jo maksts ir pārāk izstaipīta vai rodas kādas nepatīkamas sajūtas, pēc iespējas ātrāk dodies pie ārsta, jo šo problēmu var atrisināt ar dažām ļoti vienkāršām ķirurģiskām procedūrām.

Vājāks urīnpūslis

Foto: Shutterstock

Vēl kāda sajūta, kas pēc sieviešu apraksta iederas vājuma kategorijā, ir "slinks" jeb vājš urīnpūslis. Arī šajā jomā pastāv gradācija. Piemēram, tik daudz sieviešu pēc dabiskām vaginālām dzemdībām šķaudot, pieslapina apakšbikses. Citas apgalvo, ka lēkāšana pa batutu vai skriešana pa cietu segumu ir tāds izaicinājums, kas viņu pūslim vairs nav pa spēkam. Mēdz būt situācijas, kurās tu vienkārši nespēj "saturēt" tik labi kā kādreiz; ja jūti vajadzību doties uz tualeti, labāk ej laikus, nevis atliec uz pēdējo brīdi. Iespējams, vairs nespēsi nogulēt nakti nemostoties, un tev būs jāiet uz tualeti. Palūkojies uz to no šādas perspektīvas: nelelā pastaiga sagādā jauku iespēju palūkoties, kā guļ bērni, un pārliecināties, vai viņi nav nospārdījuši segas.

Avots: Vikija Aiovina "Draudzeņu padomi grūtniecībā jeb viss, ko ārsts tev nepastāstīs" (izd.Zvaigzne ABC).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!