pāris nauda dators dīvāns smaids prieks
Foto: Shutterstock
Ko taupa taupītājs, to laupa laupītājs... Ne vienmēr šis teiciens ir vietā, jo veselīgas rūpes par savām finansēm rada ne tikai stabilitāti tavā ikdienā, bet arī prasmi rīkoties ar naudas līdzekļiem. Šai sakarā piedāvājam biežāk pieļautās kļūdas, ko veicam, organizējot savui finansiālo situāciju, kā arī ekspertu ieteikumus to novēršanai.

Apdrošināšanas maksas

Foto: PantherMedia/Scanpix

Automašīnas, mājokļa, veselības, privātīpašuma un elektronikas apdrošināšana… Vai esi pārliecināta, ka visas no tām ir maksimāli izdevīgas un reāli vajadzīgas?

Pat, ja tev šķiet, ka ikmēneša maksas ir nelielas, gada griezumā summas, ko samaksā veltīgi, var izrādīties visai ievērojamas. Tāpat pārskati arī televīzijas, interneta un telefona operatora izcenojumus.

Protams, mēdzam turēties pie pārbaudītām vērtībām un pakalpojuma sniedzēja, kas ir nemainīgs jau gadiem, tomēr nereti summa, ko maksā, piemēram, par interaktīvo televīziju un internetu, ir divreiz lielāka nekā vajadzīgs.

Labākās lietas dzīvē ir par brīvu

Foto: PantherMedia/Scanpix

Izvērtē, kur naudu nepieciešams tērēt un kur to vari ietaupīt. Iespējams, reizi mēnesī atdod naudas summu, ko būtu varējusi nemaksāt par bankas sniegto pakalpojumu, kas tev nemaz nav vajadzīgs. Kartes apkalpošanas maksas, komisijas par darījumiem, pat nemākulīga noparkošanās, izvēloties neizdevīgu stāvvietu, var iecirst robu tavā makā, kad tas nepavisam nav nepieciešams.

Slēptie maksājumi

Foto: PantherMedia/Scanpix

Izpēti, vai kartes, kuras ikdienā lieto norēķiniem, sevī neietver pārmērīgu izmantošanas maksu. Ja par to lietošanu tomēr ir jāmaksā, rūpējies, lai lieki nerīkotos, piemēram, ar kredītkarti. Tāpat pārbaudi, vai konkrētais tālruņa pieslēgums tev patiešām ir izdevīgākais – iespējams, tu neizmanto pat pusi no interneta apjoma, par ko mēnesī maksā abonementmaksu.

Krāšanas māksla

Foto: PantherMedia/Scanpix

Lai optimizētu savus izdevumus, ievies krājkontu, kurā ik mēnesi noguldi kaut piecus eiro, kam nevarēsi tikt klāt, kad vien iegribas. 

Laika gaitā uzkrājums palielināsies, turklāt tu iemācīsies taupīt, iztiekot ar mazāku brīvo līdzekļu apjomu.

Pirkto lietu prieks

Foto: Shutterstock

Tas skanēs visai banāli, tomēr – vai tev patiešām ir nepieciešams viss, ko iegādājies? Sākot no kosmētikas produktiem un beidzot ar elektroniku, mēs ikdienā izdodam lielas naudas summas par lietām, kas mums patiesībā it nemaz nav vajadzīgas un tiek iegādātas vien ieraduma pēc.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!