pāris selfijs
Foto: Shutterstock

Atklāts, ka katrs sestais cilvēks lieto populāro sociālo tīklu Facebook ik dienas, savukārt, aktīvi lietojot Twitteri, tā saturu gada laikā kopā ar citiem lietotājiem no visas pasaules piepildām ar vairāk nekā diviem miljardiem ierakstu. Ja arī tavā ikdienā sociālajiem tīkliem ir liela loma, iepazīsties ar desmit paradumiem to lietošanā, kas tracina tavu interneta profilu sekotājus un ko apkopojis www.fastcompany.com.

Lētā pašreklāma

Ja Twitteri lieto tikai, lai laiku pa laikam palielītos ar savām dāvanām vai iegādātajām lietām, tās reklamējot, visticamāk, tavs sekotāju skaits pamazām rūk. Šāda izrādīšanās un lēta reklamēšanās nepatīk nevienam.

Automātiskās ziņas un vēstules

Izvairies no automātiski nosūtītiem paziņojumiem nepazīstamu sociālo tīklu lietotāju profiliem ar aicinājumu sekot tev. Tāpat nesūti muļķīgus un bezpersoniskus aicinājumus un lūgumus par tevi balsot dažādos konkursos personām, kas tev seko vai ar ko esi draugos.

Pārmērīga dalīšanās

Pat, ja tavā draugu listē ir vien tuvi cilvēki, nedalies ar pārlieku privātām detaļām savā Facebook jaunumu lentē. Tā vietā vari pikantākās ballītes detaļas, kas iemūžinātas fotogrāfijās, nosūtīt privātās vēstulēs.

Nepateicība

Ja kāds atbild uz tavu jautājumu vai sniedz vērtīgu komentāru, līdzīgi, kā tu par to pateiktos dzīvē, neaizmirsti paust pateicību arī internetā.

Pārcenšanās

Neaizraujies ar pārāk biežu ziņu un ierakstu publicēšanu. Īpaši aizliegts nemitīgi informēt savu sociālo tīklu profilu sekotājus par ēdienreizēm un tādā nodarbēm kā "atnākšana mājās", "televizora skatīšanās" u.c.

Ķēdes vēstules un biedējošās leģendas

Mēs visi tās esam saņēmuši, lasījuši un zinām, cik tās ir kaitinošas. Tālāki komentāri jau ir lieki.

Drāmas, traģiski citāti un citas problēmas

Sirdi plosoši teksti par konfliktiem draugu starpā, vispārīgām neveiksmēm dzīvē vai sarežģījumiem mīlas lietās, publicēti sociālajos tīklos, izskatās smieklīgi. Paturi tos pie sevis, neizliekot sirdssāpes publiskai apskatei un tā vienkārši nepadarot sevi par muļķi.

Neaizmirsti par filtrēšanu

Atceries, ka tas, ko publicē sociālajos tīklos, kļūst zināms visai pasaulei. Pirms vēlies paust radikālu viedokli par reliģiju, seksualitāti vai politiku, apdomājies, vai justos tikpat brīvi, par to runājot vismaz 100 cilvēku priekšā.

Gramatikas kļūdas

Nebaudāma valoda ir biežākais iemesls, kas mums liekot novērsties no šķietami interesantiem sociālo tīklu profiliem. Protams, neuzmanības dēļ var gadīties visādi, tomēr, pirms ko publicē, pārbaudi, vai tekstā nav patiešām muļķīgu kļūdu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!