12. novembrī paredzēta lekcija - Laika plānošana un jaunās tehnoloģijas vecākiem, sadarbojoties ar bērniem.
19.novembrī - Tradīciju un rituālu iespējas ģimenē.
26.novembrī - Atkarības un līdzatkarības ietekme uz bērnu audzināšanu.
Visas lekcijas notiks no plkst.18 līdz 21 "Opera Hotel&Spa" konferenču zālē (Raiņa bulvārī 33). Lai apmeklētu šīs lekcijas, iepriekš jāpiesakās elektroniski, rakstot uz e-pastu veseligsridzinieks@riga.lv vai zvanot pa tālruni 67105680.
Lekcijā par laika plānošanu un jaunajām tehnoloģijām tiek skarta mūsdienās tik aktuālā problēma, kā jauno tehnoloģiju lietošanas biežums ikdienā, kas ir arvien pieaugoša tendence tieši bērnu vidū. Tā kā laika plānošana ir cieši saistīta ar laika izjūtas attīstību, jauno tehnoloģiju nekontrolēta lietošana būtiski kavē laika izjūtas attīstību. Lekcijā tiks pārrunāti cēloņi, kāpēc bērni aizraujas ar jaunajām tehnoloģijām, un kāda ir saistība starp jaunajām tehnoloģijām un laika izjūtu. Lekcijas dalībnieki varēs gūt atbildes arī uz tādiem jautājumiem, kā: "Kāpēc bērns tik ļoti aizraujas ar jaunajām tehnoloģijām?", "Kā pieaugušais var palīdzēt bērnam jaunās tehnoloģijas lietot retāk?", "Kā laika izjūtas attīstīšana palīdz bērnam tikt ar sevi galā?" un "Kā disciplinēt bērnu, lai viņš jaunās tehnoloģijas izmantotu pēc iespējas retāk?". Lekciju vadīs psiholoģe Elīna Rotbaha – Zaremba.
Lekcijā "Tradīciju un rituālu iespējas ģimenē" tiks sniegts ieskats ģimenes attiecību problemātikā un iespējās uzlabot ģimenes locekļu attiecības, kā arī stiprināt ģimenes vērtības ar kopēju tradīciju kopšanu. Lai gan vairums cilvēku savā dzīvē ģimenei piešķir vissvarīgāko lomu, tomēr aizņemtība darbos un dzīves rūpju piesātinātā ikdienā nereti atņem to pilnvērtīgo laika daļu un pavadīšanas veidu, kas tik ļoti nepieciešams attiecībās ar mūsu dzīves tuvākajiem un svarīgākajiem cilvēkiem. Tādēļ tieši ģimenes kopā būšanas laiks ir jāplāno visrūpīgāk un nereti jāpieliek izdoma, radošums un zināmas rūpes. Lekciju vadīs ģimenes psihoterapeiti Aina Poiša, Andželika Kāle un Gatis Līdums, kuri sniegs ieskatu gan paaudžu problemātikas, gan resursu jautājumos, kā arī ieteikumus, pēc kuriem apmeklētājiem būs vieglāk atpazīt savas ģimenes stiprās puses un vērtības, kā rast idejas un motivāciju stiprināt tik ļoti svarīgo tradīciju iedibināšanai savā ģimenē.
Savukārt lekcijā "Atkarības un līdzatkarības ietekme uz bērnu audzināšanu" tiks skarta atkarības tēma, jo, lai gan lielākā daļa sabiedrības zina, ka atkarība ir slimība, tomēr ne visi apjauš slimības nopietnību, kas ietekmē visu ģimeni fiziski, emocionāli un garīgi. Var pat teikt, ka tā ir ģimenes slimība, kas ietekmē katru no tās locekļiem - gan atkarīgo partneri, gan līdzatkarīgo partneri un, protams, bērnus. Dažkārt bērni jūtas vainīgi par vecāku atkarību vai lietošanas emocionālajām un materiālajām sekām. Bērni var justies arī sāpināti un sarūgtināti, atbildot ar aizvainojumu, rūgtumu un bailēm. Bērnu izmisīgie, dusmīgie un baiļu pilnie pūliņi mainīt situāciju nepalīdz. Dažkārt bērnu uzvedība – kliegšana, raudāšana, lūgšanās vai atteikšanās runāt var būt pilnīgi neatbilstoša. Tādējādi, cenšoties atrast līdzsvaru ģimenes sistēmā, katrs ģimenes loceklis, arī bērni, ieņem kādu noteiktu lomu. Lekcijas dalībnieki varēs uzzināt: kāda ir atkarības un līdzatkarības būtība; kā atkarība un līdzatkarība ietekmē bērna labsajūtu ģimenē; kāpēc ģimene, kurā ir atkarīgs tuvinieks, atsakās no palīdzības, un kā palīdzēt bērnam, kurš aug atkarīgā un līdzatkarīgā ģimenē. Lekciju vadīs psiholoģe Elīna Rotbaha - Zaremba.
Lekcijas tapušas sadarbībā ar Latvijas sistēmisko un ģimenes psihoterapeitu biedrību un Latvijas Zilā krusta biedrību "Bāka", informē Rīgas skolu vortāls e-skola.lv