Atrodi padomdevēju sevī pašā
Aizver acis un iztēlojies sevi pēc 20 gadiem. Nedomā tikai par to, kur vēlies būt. Domā par to, kāda būsi un kas tev jādara, lai kļūtu tāda, kāda vēlies būt. Psihologi šo tehniku dēvē par iekšējā padomdevēja atrašanu – iztēlojies sevi kā gudrāku un pieredzējušāku personību, kam lūgt padomu!
Ļauj izkristalizēties dzīves kaislībām un iekļauj tās ikdienā
Labi atalgota darba pamešana, lai nodotos savai kaislībai, ne vienmēr rezultējas kārotajos panākumos. Piemēram, ja strādā valsts iestādē un sapņo par pediatres profesiju, visticamāk, tev nepietiks drosmes pamest darbu 40 gadu vecumā un studēt medicīnu. Turklāt – šāda rīcība būtu bezjēdzīga.
Tomēr neatsakies no sava sapņa pavisam – apdomā, kas tieši tevi saista pediatres profesijā – bērni, iespēja kādam palīdzēt, medicīniskas zināšanas? Kad esi sapratusi, kas tieši rada konkrēto dzīves kaislību, apsver, kā apmierinājumu radošos faktorus vari iekļaut esošajā dzīves modelī un sekot savam dzīves aicinājumam.
Atsakies no argumentētiem attaisnojumiem
Tieši tavs lielākais spēks – inteliģence – visbiežāk stāv ceļā veiksmei un panākumiem. Nereti mēs tik ļoti kaut ko gribam, ka baidāmies strādāt pie mērķa sasniegšanas, lai arī cik absurdi tas neizklausītos, un izdomājam dažādus veidus, kā novilcināt kārotā sapņa piepildīšanu.
Piemēram, lai dotos ceļojumā uz kādu valsti, tu esi apņēmusies iemācīties valodu, bez kuras patiesībā vari tur lieliski iztikt, bet kas sniedz tik vajadzīgo laiku, lai ceļojumam saņemtos un izbrīvētu pieblīvētajā darbu grafikā brīvu mēnesi atvaļinājumam.
Ļauj runāt savām idejām
Ja uzskati, ka visu darbu, piemēram, sava uzņēmuma dibināšanā tev paveiks izcili grafiskie dizaineri un sabiedrisko attiecību profesionāļi, tu maldies! Ja vēlies uzsākt savu biznesu, izstāsti savu ideju tuvākajiem draugiem un paziņām, lūdzot viņiem padalīties ar tev noderīgiem kontaktiem, kas noderēs tālākā idejas realizēšanā. Atceries, ka spēks ir komunikācijā ar līdzcilvēkiem un radošā domāšanā!
Plāno savu dzīvi atbilstoši personībai
Pats svarīgākais noteikums, kas jāievēro, tiecoties pretim mērķiem, ir rīcība harmonijā ar sevi. Ja no rītiem esi nīgra un nespēj attapties pat pēc otrās kafijas krūzes, atbildīgākos darbus atliec uz dienas otro daļu, savukārt, ja vakaros gribi vien slinki ieritināties dīvānā, optimizē savu darba dienu tā, lai no rītiem paveiktu svarīgāko darbu daļu!