Foto: DELFI
Neliela privātpersonu grupiņa uzņēmusies sociālu atbildību par Ukrainas karavīriem, regulāri nosūtot dažādus ziedojumus. Patlaban tiek aicinātas atsaukties rokdarbnieces, kuras varētu adīt liela izmēra vilnas zeķes, lai Ukrainas karavīriem nesaltu kājas.

Kā stāsta viena no iniciatīvas grupas pārstāvēm Ieva Ādamsone, šobrīd aktīvi tiek meklēti tie, kam ir lieka dzija un kas var adīt zeķes. Iespējams, drīzumā sociāli aktīvie civēki sarūpēs dziju, ko nogādāt čaklajām rokdarbniecēm.

Zeķu krāsai nav nozīmes - tās var būt raibu raibās. Šobrīd veidojam adītāju komandu - un tas ir patiešām aizkustinoši, ka pamazām no visas Latvijas atsaucas adītājas, atzīst Ādamsone.

"SOS palīdzība Ukrainas karavīriem" ir domubiedru apvienība, kuras mērķis ir sniegt atbalstu Ukrainas armijai un brīvprātīgo bataljoniem, kuri ir gatavi ziedot sevi cīņā pret Krievijas agresiju un par vienotu un brīvu Ukrainu. Šie drošsirdīgie vīri, aizsargājot savu zemi un tautu, aizstāv arī visas Eiropas nākotni un brīvību, uzskata akcijas organizatori.

Šobrīd uz Ukrainu ir nosūtītas trīs palīdzības kravas, kuru mantiskā vērtība ir vairāk nekā 16 000 eiro.

Sadarbībā ar Lietuvas brīvprātīgajiem „SOS Ukrainos kariams” un Latvijas ukraiņu kongresu Latvijas iniciatīvas grupas ziedojumi ar Ukrainas brīvprātīgo organizāciju palīdzību nonāk tieši karavīru rokās Donbasa frontē, nevis aizķeras ministriju noliktavās.

Nākamā krava uz Ukrainu paredzēta 15.decembrī, tādēļ vēlams līdz šim datumam uzadīt tik zeķku, cik spēj katra rokdarbniece, kura gatava dalīties ar savu darbu un sirds siltumu.

Ādamsone uzsver, ka, būdama vien privātpersonu iniciatīvas grupa, saziedoto neved uz armijas noliktavām vai ministrijām, bet viss tiek nodots tieši rokās karavīriem.

Šobrīd ļoti nepieciešami siltie zābaki un siltais apģērbs, pretsaaukstēšanās medikamenti, guļammaisi, arī sakaru līdzekļi. Karavīri ļoti cieš no katastrofāla apgādes trūkuma un, var teikt, dzīvo uz brīvprātīgo atbalsta rēķina, jo trūkst pat elementāri nepieciešamā — apavu, ziemas jaku, pārtikas. Aktuālo informāciju par karavīru vajadzībām saņemam tieši no Ukrainas brīvprātīgajiem, stāsta Ādamsone.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!