Tomēr kas par šo vecumu sakāms zinātniekiem? Kā ir ar bioloģiskā pulksteņa tikšķēšanu, pārmaiņām mūsu personībās un profesionāliem izaicinājumiem? Šai sakarā "Huffington Post" piedāvā zinātniskus faktus par 30 gadu vecumu un interesantākajiem notikumiem mūsu dzīvēs šajā dekādē.
Dekādes sākumu un beigas iezīmē nopietnas pārmaiņas dzīvē
Ja tu nolemsi pārcelties uz citu pilsētu, kardināli mainīt darbu, noskriet maratonu vai pārtraukt attiecības ar mīļoto, visticamāk, tas notiks 20 gadu beigās vai 30 gadu sākumā.
Tā iemesls, kā apgalvo zinātnieki, ir mūsu dzīves "audits", ko veicam, sasniedzot jauno dekādi un izvērtējot to, kas dzīvē paveikts līdz šim un cik laimīgi jūtamies.
Jāpiebilst, ka šādi notikumi parasti raksturīgi vecumam, kas beidzas ar "9" – 29, 39, 49 gados utt., teic eksperti.
Kas notiek ar seksuālo dzīvi
Tas, ko trīsdesmitgadnieka vecumā noteikti vērts izbaudīt, ir kvalitatīvs sekss. Ir zinātniski pierādīts, ka, beidzoties 20 gadu vecumam, un agrīnā četrdesmitgadnieces vecumā, sieviete ir pilnībā seksuāli uzplaukusi un gūst krietni lielāku baudu nekā jaunībā. Tāpat šajā laikā sieviete ir apmierinātāka ar savu ķermeni un atvērtāka dažādām fantāzijām un vēl neizmēģinātām lietām, kā arī seksuālo apetīti vairo tikšķošais bioloģiskais pulkstenis, ja pirmā atvasīte vēl nav piedzimusi.
Pārmaiņas karjerā un profesionālie izaicinājumi
Kamēr 20 gadu vecums paredz sevis pierādīšanu un pieredzes krāšanu, 30 un vairāk gados beidzot varam baudīt nopelnītos sasniegumus un privilēģijas, kā arī augstāku atalgojumu.
Kā liecina pētījumi un dažādas aptaujas, 30 un vairāk gados sievietes karjera ir tās lielākajā plaukumā. Tāpat atklāts, ka māksliniecisko profesiju pārstāvēm tieši šis vecums ir iedvesmas un panākumu ziņā auglīgākais.
Vai un kā mainīsies tavs raksturs?
Mūsu raksturu lielākajā mērā nosaka iedzimtība, un jaunībā personības iezīmes attīstās, attiecīgi veidojoties mūsu individualitātei.
Sasniedzot 30 gadu slieksni šī noformēšanās beidzas, un ir izveidojušies arī cilvēka uzskati par pasauli. Tiesa, tas nebūt nenozīmē attīstības pārtraukšanos. Turklāt, kā uzskata eksperti, jaunas šķautnes mūsu raksturā paveras arī 35 un 40 gados, mainoties ikdienai un mums piedzīvojot spilgtus notikumus.
Kad gaidāma krīze?
Ikvienā dekādē cilvēkam ir tendence piedzīvot "krīzi", un arī 30 gadu vecums nav izņēmums. Parasti šī ceturtdaļmūža krīze sākas 20 gadu beigās un 30 gadu sākumā, rodoties sajūtai, ka kaut kā dzīvē nav gana, lai tā būtu pilnīga. Tās var būt nelaimīgas attiecības, darbs, kurā nerodam izaugsmi, vai citas problēmas. To rezultātā iepriekšējās dekādes beigas liek mainīt attieksmi pret dzīvi un pārkārtot to, pieņemot nozīmīgus lēmumus un tā rodot sirdsmieru.