Tuvojoties Ziemassvētkiem, mūsu prātos ir īsts emociju virpulis. Dāvanu iegāde, brīvdienu pavadīšanas plāni, pārdomas par fundamentāliem tematiem un cilvēka pamatvērtībām... Tas viss gāžas mums pāri un, jo īpaši, nomāc tos, kam nedaudz pāri 20. Iepazīsties ar "Cosmopolitan" apkopotajām pirmssvētku laika ķibelēm, ar ko šī vecuma ļaudis cīnās visbiežāk!
1. Vairumam cilvēku dāvanu iegāde un pasniegšana sagādā prieku, savukārt tev tās ir īstas mocības un uzupurēšanās. Lai pasniegtu kaut cik pieklājīgas dāvanas visiem mīļajiem, janvārī, visticamāk, pārtiksi no kartupeļiem, cenšoties atdot parādus.
2. Tev ir kauns lūgt dāvanu, kas saucas "Interneta rēķina apmaksa" vai "Palīdzība nomaksāt elektrību", tāpēc tu klusībā ceri, ka vismaz no kāda tuvinieka saņemsi dāvanā naudu. Protams, ir patīkami saņemt mīļus niekus, taču tu vēlies dzīvot daudzmaz komfortabli, un skaidra nauda tev šobrīd vairāk nekā noderētu.
3. Ja dzīvo citā pilsētā nekā tava ģimene, tad došanās mājup Ziemassvētku laikā gluži vienkārši ir murgs. Sabiedriskais transports ir piebāzts, ceļi – sastrēgumu pilni, un, ja tavi vecāki dzīvo patiešām tālu, brauciens mājup izvēršas par īstu pārbaudījumu, cenšoties visu ceļu nostāvēt kājās, jo autobusā vietas ir aizņemtas.
4. Ciemošanās dzimtajā pilsētā nozīmē arī veco paziņu un klasesbiedru satikšanu, ar kuriem gluži vienkārši vairs nav, par ko runāt. Ja vien varētu izbēgt no nejaušās saskriešanās lielveikalā un tās neērtās sarunas ar klusuma pauzēm…
5. Ja svētkus svini plašā radu lokā, tad nebeidzamie omes māsu jautājumi par to, kad tad tu vienreiz precēsies, ir skarbā realitāte, ar ko tev gadu no gada nākas rēķināties.
6. Skatoties uz gados jaunākajiem radiniekiem, kuri no laimes spiedz, saņemot sen kārotu dāvanu, tu skumji secini, ka bērnībā dzīve tiešām bija krietni vien jaukāka. Kur ir palicis svētku prieks un sajūsma par brīvdienām?
7. Pēcsvētku paģiras ir īpaši mokošas, ja tev, par spīti sāpošajai galvai un nespējai koncentrēt skatienu vienā punktā, jādodas kopīgās ģimenes pusdienās vai, vēl ļaunāk, baudīt ziemas priekus.
8. Ļoti iespējams, tu pie svētku svinēšanas ģimenes lokā nemaz netiec, jo strādā apkalpojošajā sfērā, kur Ziemassvētku brīvdienas ir karstākais un gada ienesīgākais laiks.
9. Tu nespēj izdomāt, ko dāvināt (vai nedāvināt) puisim, ar kuru it kā tiecies. Jūs esat fāzē, kad lietas vēl netiek sauktas īstajos vārdos, un doma par to, ka tu uzdāvināsi viņam kaut ko, pretī nesaņemot neko (vai otrādi), burtiski tevi nogalina! Un, ja nu viņš pasniedz ko dārgu, bet tu ar savu pašdarināto svecīti izskaties pēc muļķes?
10. Kā, nu, kā lai sadala laiku starp draugiem un ģimeni? Protams, šai laikā vajadzētu veltīt visu uzmanību sen nesatiktajiem vecākiem un omītei, bet tev tik ļoti gribētos izbaudīt brīvās dienas, arī tiekoties ar saviem draugiem un apmeklējot dažādus pasākumus!
11. Vai dāvanas ir jāpasniedz arī kolēģiem? No kā ir tā neglītā krūzīte, kas atstāta uz tava galda ar izprintētu Ziemassvētku novēlējumu?
12. Vispirms, satiekot vecākus, tu juties tiešām priecīga par atgriešanos mājās. Jūs rotājāt eglīti, izcepāt pīrāgus, bet nu, jau piektajā brīvdienā pēc kārtas, vecāki uz tevi kliedz par pārāk vēlu pārrašanos mājās un tu atkal jūties kā pusaudze. Kā jūs spējāt sadzīvot agrāk?
13. Kā lai saģērbjas seksīgi, bet ne muļķīgi, dodoties slidot ar savu jauno simpātiju objektu, ja ārā pūš tāds vējš, ka neciešami vismaz divi džemperi un leģendārā "cīsiņjaka"?
14. Apziņa, ka nākošgad atkal atkārtosies viss pirmssvētku haoss, dilemmas un izmisums, gādājot dāvanas, tevi vienkārši nomāc. Varbūt svētku laikā doties ceļojumā uz kādu tālu un, vēlams, siltu zemi?