Protams, materiālie līdzekļi nav iemesls, lai atmestu ieceri nodarboties ar ko interesantu, taču ir vērts vismaz mēģināt iet "zelta vidusceļu".
Ārvalstu mediji apkopojuši izplatītākās kļūdas, kuras ir vērts ņemt vērā, lai saprastu, kādi vaļasprieki ir iespējami un to, no kādiem labāk izvairīties.
1. kļūda - nevēlēšanās skaitīt
Daudzi cilvēki nemaz nenojauš, cik viņiem var izmaksāt viens vai cits hobijs.
Tāpat - ļoti daudzi attiektos no savām iecerēm, ja vien zinātu, cik kāds hobijs maksā.
Secinājumi - ir vērts apmeklēt veikalus, kur tirgo materiālus iecerētajam hobijam, novērtēt to lietu cenas, kuras vaļaspriekam nepieciešamas.
2. kļūda - tikai nopietni, tikai uz ilgu laiku
Vēl kāda ļoti izplatīta kļuda - cilvēks uzņemas atbildību par izdarīto izvēli. Piemēram, izvēlēta ir gleznošana, un to vairs nav iespējams pamest, jo ir pārliecība - ja esi sākusi, tad jāpabeidz. Tomēr, ja runa ir par hobiju, nevajadzētu būt tik kategoriskām.
Secinājumi: ja hobijs vairs neaizrauj un nesagādā prieku vai vēl ļaunāk - ir apnicis - jāsāk nodarboties ar kaut ko citu. Vaļaspriekā galvenais ir bauda no darbošanās procesa un noteikti ne izcils rezultāts.
3. kļūda - būtiski ieguldījumi
Šī kļūda ir cieši saistīta ar iepriekšējo - ja ir pieņemts lēmums ar kaut ko nodarboties, tiek pirkti materiāli, instrumenti, aprīkojums vaļaspriekam. Jo vairāk "apaugam" ar šādām mantām, jo grūtāk atteikties no sava hobija, kurš vairs nav prieka avots.
Tāpat ir svarīgi zināt, ka vaļasprieks var sagandēt jebkuras attiecības, ja sieva vai vīrs pusi algas iztērē tam.
Secinājumi: sākumā vaļasprieka īstenošanai jāpērk tikai nepieciešamākais, lai saprastu, cik daudz laika un resursu tam tiks atvēlēts.
4. kļūda - nevēlēšanās ieklausīties citu padomos
Kā zināms, pieredzes trūkuma dēļ nereti notiek dažādas kļūdas, turklāt - dažas var arī dārgi izmaksāt, tāpēc arī, ja runa ir par vaļasprieku, ir vērts ieklausīties to cilvēku padomos, kuriem pieredze ir. Turklāt mūsdienās cilvēki lielākoties ar prieku dalās savā pieredze blogos un sociālajos tīklos.
Secinājumi: vislabākais, ko iespējams darīt - atrast resursu internetā, kurā ir kopiena ar līdzīgām interesēm, un lūgt padomu.