Bipolārie traucējumi
Foto: PantherMedia/Scanpix
Lai jelkad dzīvē nebūtu jāpamostas ar pilnīgas apātijas sajūtu, resurss "Kluber" apkopojis piecus veidus, kā iespējams sagraut savu dzīvi un to pat nepamanīt.

Lai tā nenotiktu, būtu jāatceras, ka dzīve – tā nav taisne vai dažādu posmu grafiks. Ja līdz konkrēta vecuma sasniegšanai tev nav izdevies pabeigt mācības augstskolā, apprecēties, atrast labāku darbu vai nopelnīt komfortablākai dzīvei – tas ir normāli, bet ir daži apstākļi, kas patiesi var sagraut dzīvi, tāpēc par tiem ir vērts aizdomāties un maksimāli attālināt iespēju ar kādu no tiem saskarties.

Izvēlēties nepiemērotu dzīvesbiedru


Foto: PantherMedia/Scanpix

Attiecības bieži vien tiek sasteigtas, taču noteikti vajadzētu tiekties atrast fundamentālu mīlestību un attiecības, kuru dēļ gribēsies kļūt labākai. Cilvēki nereti nevēlas būt vieni, taču, kā norāda eksperti, tas reizēm ir ļoti nepieciešams - pabūt vienatnē.

Tikai vienatnē iespējams attīstības sākums, apzināšanās, kas tevi iedvesmo. Tāpat vēlams iemācīties gaidīt, jo īsta mīlestība, visbiežāk, ir tā vērta. 

Paciest visu

Foto: PantherMedia/Scanpix

Arī paciešot visu iespējams sagraut savu dzīvi. Ja ikdienā no rīta līdz vakaram ir jāsamierinās, tad dienas otrajā pusē tev vajadzētu priecāties jau par to vien, ka joprojām esi dzīva.

Lai tā nenotiktu, ir vērts atcerēties, ka piekrītot kam mazākam par to, kas sākotnēji iecerēts, tas sagraus iespējas un gaidas, kas ir tevī. Tādā veidā notiek sevis mānīšana. 

Ļaut pagātnei dominēt


Foto: PantherMedia/Scanpix

Katra cilvēka dzīvē notiek dažādi notikumi - gandrīz katrs zina, kas ir salauzta sirds, apjukums, dienas, kad gribasspēks ir kaut kur pazudis.

Daži dzīves momenti vienmēr paliks kopā ar cilvēku, kamēr citi aizmirsīsies, taču jāatceras - nedrīkst ļaut pagātnes notikumiem dominēt tagadnē, tas iznīcina pašapziņu.

Salīdzināt sevi ar citiem


Foto: DELFI

Kā vēl vienu dzīves sagraušanas "mehānismu" speciālisti min arī sevis salīdzināšanu ar citiem.

Noteikti jāatceras, ka sekotāju skaits sociālajos tīklos nepalielina un arī nemazina cilvēka nozīmīgumu. Arī līdzekļu daudzums bankas kontā - neietekmē cilvēka nozīmīgumu vai laimes līmeni. Cilvēks, kuram ir tieši divreiz vairāk naudas, bieži vien nemaz nav divreiz laimīgāks par citiem.

Cilvēki bieži cenšas izprast, kas patīk draugiem, par ko jūsmo partneri, taču dienas beigās nepārtraukta lietu salīdzināšana var sākt postīt ne vien cilvēka dzīvi, bet arī cilvēku pašu. 

Neiemācīties paust savas jūtas


Foto: Shutterstock

Katra sieviete ir saskārusies ar to, ka iedomājas - galvenais ir nepateikt ko lieku, tāpat daudzas sievietes baidās pieķerties kādam un atzīties, cik daudz nozīmē draugi, partneris, ģimene.

Rūpes nav ārprāta sinonīms. Kad cilvēks izrāda savas jūtas, viņš kļūst ievainojams, taču to jāiemācās nenoliegt. Lai nesagrautu savu dzīvi, tā arī neiemācoties paust savas jūtas, vēlams sākt ar atzīšanos partnerim, ka viņš tevi iedvesmo, norāda eksperti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!