shutterstock_86623717
Foto: Shutterstock

Pietiekami bieži dzirdēts, kā draudzenes apspriež sarežģītās attiecības ar vīramāti. Aplūkosim sešus biežāk izplatītos iemeslus, kāpēc nereti vīramātes pārvēršas īstās raganās un attiecību veidošanās neizdodas, kā gribētos. Iemeslus apkopoja portāls mama.ru

Vīramāte dzīvo ar savu bērnu problēmām

Izrādās, ka problēma nemaz nav tik vienkārša, kā varētu šķist. Tas viss ir saistīts ar sockultūras izpausmēm. Ja vecāki ar naudu palīdz saviem jau pieaugušajiem bērniem, tad viņiem šķiet, ka ir tiesības kontrolēt un izrīkot arī citās dzīves jomās. Pensijas vecuma vecākiem ne tik bieži ir savas aizraušanās, hobiji, piemēram, iespējas ceļot vai kas tamlīdzīgs. Tādēļ, pārtraucot darba gaitas, viņi sāk dzīvot ar bērnu un mazbērnu problēmām. Turklāt daudzas mammas un vecmāmiņas uzskata, ka sevi ziedo bērnu labā. Un šajā ainiņā, protams, dēlam un vedeklai atvēlēta nepateicīgo loma.

Vīramātes ģimenē ir pavisam citas tradīcijas

Ģimenes psihoterapeiti uzskata, ka veidojot jaunu ģimeni, satiekas divas dažādas pasaules – divas ģimeņu sistēmas ar dažādām vērtībām, ieradumiem un savu lietu kārtību. Tā ir vīra un sievas pasaule. Tajās ir dažādi jūtu izteikšanas veidi, savas nesaskaņas. Un šīs atšķirības var raisīt nepatīkamus pārsteigumus, satraukumu.

Vīramāte baidās, ka viņas vietu aizņem vedekla

Parasti visgrūtāk klājas tām vedeklām, kurām "tikušas" vīramātes, kas dēlus audzinājušas bez vīra. Tādēļ dēla kāzas šādām mātēm var būt personīga katastrofa. Un sākas konkurence ar vedeklu, mēģinājumi pierādīt dēlam, ka bez mātes viņš nevarēs iztikt. Pēc psihoterapeitu domām, vīramāte sāk izjust, ka viņa vairs nav vajadzīga. "Atdodot" dēlu citai sievietei: "Es viņu audzināju, bet viņa atnāca un pievāca". Tādēļ vīramāte jaucas visās jaunās ģimenes darīšanās, pamācot un izdarot piezīmes. Protams, tas neskars visas jaunās ģimenes, bet šādas situācijas tiek novērotas pietiekami bieži.

Vīramātei ir lielas cerības pret jauno ģimenes locekli

Dažādos forumos atrodamas arī šādas atsauksmes: "Mana vīramāte bija vienkārši eņģelis! Saprtoša, labsirdīga, daudz palīdzēja. Kāpēc gan pēc kāzām viņa mainījās līdz nepazīšanai?" Un notika lūk kas – līgava kļuva par patstāvīgu ģimenes locekli. Katrs no mums noteikti būs pamanījis, ka ģimenē vari būt tāds, kāds esi un kāds nebūtu saskarsmē ar citiem cilvēkiem. Pakāpeniski vīramātei sāk pieaugt prasības pret jauno ģimenes locekli – vedeklu. Ja reiz ielaidi mājās, tātad jāpiemērojas šīs ģimenes tradīcijām, modelim. Diemžēl, vīramātes acīs dēla sieva ieņem ne to svarīgāko lomu. Lai iemantotu vīramātes cieņu, daudzām meitenēm tam visam jāiziet cauri gadiem ilgi.

Vīramāte kļūst par grēkāzi

Psihoterapeiti, analizējot situāciju no psiholoģiskā viedokļa, norāda, ka vīrs jauno sievu skata tikai no pozitīvās puses – jo šis taču ir iemīlēšanās periods, visa, kas attiecas uz jauno sieviņu, idealizācija. Un šajā periodā visā ģimenes sistēmā kā negatīvais pols parādās vīramāte. Un viņai tiek "piešūts" viss, kam sieva nepiekrīt.

Vīramāte gaida pateicību

Pirms gaidīt kaut ko no vīra vecākiem, ļoti noderīgi sākumā sev pašai uzdot jautājumu, ko tu pati esi gatava dot. Labs attiecību uzabošanas resurss ir pateicība un cieņa pret vīramāti:"Viņa izaudzināja manu vīru par tik brīnišķīgu cilvēku!" Pat vārdā vīramāte ir pateikts viss – tās ir tava vīra asinis, tā ir sieviete, kas laidusi pasaulē tavu vīru. Žēl, ka ne tik daudzām pa īstam izdodas izjust šo tuvo radniecību starp šiem diviem cilvēkiem, taču pastāv arī pietiekami daudz pozitīvo piemēru attiecībā uz vedeklas un vīramātes saprašanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!