Informācija par deputātu un ministru bērnu skaitu iegūta, izpētot Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtās valsts amatpersonu deklarācijas. Iespējams, ka kopš deklarācijas iesniegšanas kādam deputātam dzīvē jau kaut kas ir mainījies.
12.Saeimas deputātu "bērnu bilance" pozitīvāka par iepriekšējo parlamenta sastāvu
100 Saeimas deputātiem kopumā ir 192, bet 13 ministriem un premjerei - 31 bērns. Savukārt iepriekšējai Saeimai pa visiem kopā bija 185 bērnu. Veselības ministram Guntim Belēvičam (ZZS), kurš vienlaikus pilda arī Saeimas deputāta pienākumus, ir dēls un meita. Viņa bērnus "ieskaitījām" pie parlamentāriešu "atvašu" saraksta.
Jāatzīst, ka daudzi deputāti gados vēl ir gana jauni, un viņiem bērnu radīšana vēl tikai priekšā. Savukārt daudziem deputātiem bērni jau ir pieauguši un izveidojuši savas ģimenes. Ir vairāki deputāti, kuri laulību ir šķīruši.
Bez bērniem ir 13 Saeimas deputāti - Juris Viļums, Artuss Kaimiņš un Ivars Brīvers no Latvijas Reģionu apvienības frakcijas, Einārs Cilinskis no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcijas, Valērijs Agešins, Marjana Ivanova - Jevsejeva, Ivans Klementjevs un Ivars Zariņš no "Saskaņas" frakcijas, Inguna Sudraba un Romāns Mežeckis no "No sirds Latvijai" frakcijas, Vilnis Ķirsis, Inese Lībiņa - Egnere un Jānis Upenieks no "Vienotības" frakcijas, kā arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība).
Pieci bērni trim deputātiem un vienam ministram
Deputāti Andris Buiķis, Imants Parādnieks (VL/TB/LNNK), Juris Vectirāns (ZZS) un finanšu ministrs Jānis Reirs ir nudien bagāti - katram pa pieciem bērniem. Un interesantākais ir tas, ka Reiram, Buiķim un Vectirānam ir katram pa trīs meitām un diviem dēliem, bet Parādniekam - četri dēli un viena meita.
Četri bērni ģimenē - pieciem deputātiem un diviem ministriem
Četrus bērnus ģimenē audzina ekonomikas ministre Dana Reizniece - Ozola, kā arī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Mihails Zemļinskis un Jūlija Stepaņenko no "Saskaņas", Artis Rasmanis (ZZS), Inguna Rībena (VL/TB/LNNK) un Aleksejs Loskutovs (Vienotība).
17 deputātiem un ministriem ģimenē ir pa trim bērniem, bet kopumā vispopulārākais modelis - divi bērni ģimenē. Jā, arī gana daudziem parlamentāriešiem ģimenē aug tikai viens bērns.
Visražīgākie "zaļzemnieki"
Lai gan nav īpaši glīti bērnus rēķināt pēc šīs pavisam elementārās matemātiskās metodes, taču arī statistiķi to dara. Un tā, Zaļo un Zemmnieku savienības frakcijai kopumā ir 51 bērns, bet katram deputātam - vidēji 2,4. Šajā frakcijā neviens deputāts nav bez bērniem.
Otrajā vietā bērnu skaita ziņā ierindojas "VL/TB/LNNK" frakcija ar 36 bērniem uz 17 deputātiem. Viņu vidējais aritmētiskais ir 2,1 bērns katram.
Bet trešie ir "saskaņieši" ar 44 bērniem uz 24 deputātiem. Viņiem katram ir pa 1,8 bērniem.
Inga Bite (Latvijas Reģionu apvienība) un Raivis Dzintars (VL/TB/LNNK) patlaban nolikuši Saeimas deputāta mandātu un atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā.
Deputātu meitu vidū vispopulārākie vārdi Anna un Marija
Šie divi meiteņu vārdi gan pa vienam, gan salikumā ar kādu otru vārdu, patiesi ir dominējoši. Turklāt tos savām meitām izvēlējušies gan latviešu, gan cittautiešu vecāki. Pētot bērniem dotos vārdus, jāsecina, ka lielākā daļa "tautas kalpu" izvēlējušies visai latviskus vārdus, vai vismaz tādus, kas vārda dienu kalendārā ir atrodami. Daži izņēmumi ar neparastu vārdu došanu ir, bet patiešām - ļoti, ļoti maz. Arī "Saskaņas" frakcijas deputāti, kuru vidū dominē krievu valodā runājošie, bērniem izvēlējušies arī starptautiskus vārdus, piemēram, Eva, Lidija, Kate.
Dēliem deputāti izvēlējušies tik ļoti dažādus vārdus, bet vieni no populārākajiem - Kārlis, Jēkabs, Jānis, Mārtiņš, Jēkabs, Krišjānis, Aleksandrs, Staņislavs.
Lūk, kādos vārdos (visus neminēsim, tikai tos, kuri sastopami biežāk un bez Annām un Marijām) deputāti nosaukuši savas meitas:
Nika, Ieva, Gunta, Anita, Anastasija, Alīna, Ļera, Katrīna, Līga, Santa, Elvīra, Adriana, Stella, Sofija, Danute, Linda, Renāte, Elīza, Līva, Rēzija, Nadīna, Sintija, Laura, Ērika, Asnāte, Kristiāna, Džūlija, Jasmīna.
Un tagad puišu vārdi:
Daniels, Reinis, Artūrs, Oskars, Emīls, Valters, Ivo, Nauris, Gustavs, Rinalds, Māris, Hārdijs, Rihards, Aksels, Roberts, Haralds, Kristers, Igors, Jaroslavs, Ivans.