Vispazīstamākais šī uzskata atbalstītājs ir Džo Vitāle – cilvēks, kurš, kā apgalvo mediji un pats Vitāle, reiz pilnībā izmainīja savu dzīvi, neilgā laika posmā no pilnīga neveiksminieka kļūstot par dzīvesprieka iemiesojumu un vairāku miljonu īpašnieku.
Vitāle, kurš kādreiz bija vien kārtējais no daudzajiem Dalasas bezpajumtniekiem Amerikā un cieta badu, cīnoties arī ar depresiju, nu ir vairāk nekā 30 grāmatu un 12 filmu autors, tai skaitā viens no bestsellera "The Secret" autoriem, rakstnieks un doktora grāda metafizikā īpašnieks.
Savu dzīvi kardināli izmainīt Vitālem palīdzēja zināšanas par pievilkšanās spēka likumu. Vitāle uzskata, ka vienīgais, kas mums dzīvē traucē sasniegt to, ko vēlamies visvairāk, ir mūsu domāšanas veids. To mainot, mēs mainīsim arī savu dzīvi, sasniedzot jebko un piepildot ikvienu vēlēšanos. Viss, kas mums jādara, ir skaidri jāzina, ko tieši mēs vēlamies sasniegt.
Ko darīt?
Iztēlojies to, ko vēlies savā dzīvē. Paņem papīra lapu un pieraksti visas idejas, kas iešāvušās prātā. Domā globāli, iztēlojies sevi kā varenu burvi, kurš spēj sagādāt kāroto. Vienīgais, kas ir jādara – jānosauc, kādas tieši ir šīs vēlēšanas.
Iedomājies tās skaidri, konkrēti, precīzi, apdomājot visas detaļas. Citādi, ja teiksi – gribu pelnīt vairāk, tad, ļoti iespējams, saņemsi vien pāris eiro vairāk. Šai sakarā ir būtiski precizēt savas vēlmes – kāda ir konkrētā summa, ko mēnesī vēlies saņemt?
Līdzīgi ir arī, piemēram, ar automašīnu – ja savas vēlmes nespēsi formulēt skaidri, var gadīties, ka kļūsi par vecas grabažas īpašnieku, lai gan teorētiski tā skaitīsies kā jauns automobilis. Tāpēc, iztēlojoties jauno auto, vizualizē, kādā krāsā tā būs, kādas markas, kura gada, kādas sajūtas tevi pārņems, sēžot pie tās stūres, kāds būs tās salons utt.
Liela daļa no mums vispār nezina, ko vēlas, nemaz nerunājot par to, kā pareizi vēlēties
Kā vēlēties pareizi?
- Pārliecinies, ka vēlmes nāk no sirds.
- Nemelo sev! Nevajag kaut ko vēlēties tikai tāpēc, ka uzskati, ka tā vajag. Vēlies to, ko gribi, zinot, ka tas tevi patiešām darīs laimīgu.
- Kad mērķis izvirzīts, pārliecinies, ka tā sasniegšana palīdzēs vēl, kā minimums, trīs cilvēkiem. Apdomājies un aicini arī šos cilvēkus izvērtēt, vai tas, ko vēlaties, ienesīs pozitīvas izmaiņas jūsu dzīvēs, cik vērtīgi tas būs sabiedrībai un vai kādam nekaitēs?
Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka vairs nav jālauza galva par to, kā šī vēlme tiks piepildīta un vai tas vispār ir iespējams. Ja nespēj iztēloties, kā tā vispār varētu piepildīties, vienkārši vairs par to nedomā.
Tāpat atceries, ka, pirms vēlēties ko vairāk, ir jāapstājas un jānovērtē tas, kas jau ir dots. Apdomājies, par ko jūti vislielāko pateicību – tā ir ļoti spēcīgs instruments, kas piesaistīs vēl vairāk tā, par ko just pateicību.
Atceries! Jo vairāk mēs cienām un esam pateicīgi par visu labo, jo vairāk labā mēs sev arī piesaistām. Un tāpat ir arī ar negatīvo enerģiju.
Piedošanas spēks
Visas negatīvās emocijas, kas mūsos mīt, traucē enerģijas apritei, tāpēc, lai savā dzīvē ielaistu jaunus, pozitīvus notikumus, ir jāatbrīvojas no tādiem emocionālajiem stāvokļiem kā aizvainojums, dusmas, ļaunatminība, atriebības kāre u.c. Piedodot saviem pāridarītājiem, mēs, pirmkārt, dziedinām paši sevi, atbrīvojamies no lieka smaguma un ļaujam savā dzīvē ienākt jaunām, pozitīvām un gaidītām pārmaiņām.
Tāpat Vitāle iesaka ik vakaru izvērtēt aizvadīto dienu un padomāt par gaidāmo. "Manas produktivitātes noslēpums ir sarakstu veidošana. Es katru vakaru sastādu divus sarakstus – pirmajā uzrakstu lietas un darbus, ko vēlos paveikt pats, bet otrajā – vēlmes un lūgumus, ko vēlos uzticēt Visumam. Tad es dodos gulēt ar domu, ka pie sava saraksta pastrādāšu pats, bet pie otra – Visums. Tā nu es lieki nejaucos viņa lietās, bet viņš - manās," joko Vitāle.